Zaginięcie 11-latka. Został odnaleziony. Policja relacjonuje przebieg zdarzeń

0
351
fot. Lubuska Policja
– 11-letni chłopiec po wyjściu na podwórko otworzył zamkniętą furtkę i oddalił się w nieznanym kierunku. Policjanci sprawdzali wszelkie możliwe miejsca, w które mógł się udać – informuje lubuska policja.  W działania chętnie zaangażowali się także mieszkańcy Żar. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i po kilku godzinach chłopiec został odnaleziony przez policjantów z lubskiego komisariatu.Chłopiec wymknął się z posesji

– W sobotę (13 lutego) dyżurny żarskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 11-latka, który znajdował się w Żarach pod opieką matki. Chłopak przed godziną 10 wyszedł na podwórko, wymknął się przez furtkę i udał się w nieznanym kierunku. Natychmiast został ogłoszony alarm dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żarach oraz Komisariatu Policji w Lubsku, rozpoczęła się akcja poszukiwawcza – informuje lubuska policja.

Zaangażowany pies tropiący
W działania zaangażowano przewodnika wraz z psem tropiącym z żarskiej jednostki oraz strażaków. Wszystkie patrole pozostające w służbie otrzymały rysopis zaginionego. – Funkcjonariusze sprawdzali miejsca, w które mógł się udać chłopiec, między innymi okoliczne sklepy, stacje paliw, a także dworce autobusowe i kolejowe oraz okoliczne lasy. W działania chętnie zaangażowali się również przypadkowo napotkani mieszkańcy Żar, których policjanci rozpytywali na okoliczność zaginięcia 11-latka – informuje policja.

Udało się znaleźć chłopca
Przed godziną 15 policjanci z lubskiego komisariatu na jednej z ulic w Lubsku zauważyli chłopca, którego wygląd był zgodny z podanym rysopisem. – Odnalezionego 11-latka przebadali ratownicy medyczni, następnie całego i zdrowego mundurowi przekazali mamie. W poszukiwaniach czas miał bardzo duże znaczenie, gdyż na zewnątrz panowała bardzo niska temperatura, z powodu której organizm może szybko ulec wychłodzeniu. Dzięki sprawnej akcji, zaangażowaniu i dobrej koordynacji działań wszystko skończyło się pomyślnie – wyjaśnia policja.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here