Wyjechali na wypoczynek. Zapomnieli zamknąć drzwi od domu. Zostali okradzeni

0
783
fot. ZielonaNews.pl

Zielonogórska policja poinformowała, o kradzieży, do której doszło na jestm z osiedli domków jednorodzinnych w podzielonogórskiej miejscowości. Właściciele posiadłości wyjechali na urlop, ale zapomnieli zamknąć drzwi. Efekt jest opłakany, bo straty oszacowano na prawie 20 tys. zł.
Wyjechali na wypoczynek. Zapomnieli zamknąć drzwi

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał w czwartek, 6 stycznia, zgłoszenie o kradzieży, do której miało dojść na jednym z osiedli domków jednorodzinnych w podzielonogórskiej miejscowości. – Na miejsce natychmiast skierował policyjny patrol. A następnie grupę dochodzeniowo – śledczą. Jak wynika z ustaleń policjantów, pokrzywdzeni wyjechali na kilkudniowy wypoczynek w góry i najprawdopodobniej w pośpiechu zapomnieli zamknąć za sobą drzwi do domku. Gdy wrócili po liku dniach zauważyli, że na ścianie nie ma telewizora. Przypuszczając, że ktoś ich okradł, sprawdzili dom. Okazało się, że złodzieje oprócz telewizora wynieśli z domu konsolę do gier, odkurzacze oraz inne przedmioty, których łączną wartość właściciele wycenili na prawie 20 tysięcy złotych – informuje zielonogórska policja.

Odpowiednio zabezpiecz dom
Do tego zdarzenia prawdopodobnie by nie doszło, gdyby właściciele odpowiednio zabezpieczyli swój dom. Policja apeluje by pamiętać, że przestępcy wykorzystują różne sposoby, by wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób

Przed wyjazdem na dłuższy czas nie zapominajmy o właściwym zabezpieczeniu swojego mieszkania czy domu:
· Zawsze upewnij się czy zamknąłeś okna i drzwi
· Nie sygnalizuj nieobecności domowników poprzez zostawianie informacji w drzwiach lub pozostawianie korespondencji w skrzynce. Opuszczając na dłużej mieszkanie poproś sąsiadkę, by podlewała kwiaty, otwierała na krótko okna, opróżniała skrzynkę z korespondencji, wieczorem włączała na jakiś czas światło w kuchni lub w którymś z pokoi.
· Nigdy nie zostawiaj kluczy pod wycieraczką lub w innych „bezpiecznych miejscach”.
· Nie zapraszaj do domu osób przypadkowo poznanych.
· Nie eksponuj swojego bogactwa, na przykład na portalach społecznościowych.
· Współdziałaj zawsze z sąsiadami. Umów się z nimi, aby czuwali nad mieszkaniem w czasie Twojej nieobecności. Zwracaj uwagę także na ich mieszkanie czy dom.
· Dokonaj spisu numerów seryjnych (fabrycznych) przedmiotów wartościowych lub oznakuj je w sposób nieznany przestępcy. Jeśli możesz sfotografuj je.
· Zainteresuj się obecnością nieznanych ci osób w twoje okolicy. Zapytaj kogo szukają, przyjrzyj się im, by zapamiętać wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą mienie twoje lub sąsiadów, zaś spostrzeżenia mogą być przydatne policji, gdyby doszło do kradzieży lub włamania.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here