Wtargnęli do domu 74-latka. Pobili, okradli. Zabrali nawet odzież (WIDEO)

0
207
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o napaść na 74-latka w jego własnym domu. – Dzięki materiałowi dowodowemu zebranemu przez śledczych sąd aresztował wszystkich mężczyzn na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze – informuje zielonogórska policja.

14 lutego, około godziny 13, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację, że na ul. Sikorskiego doszło prawdopodobnie do napadu. – Z relacji zgłaszającego 74-latka wynikało, że do jego mieszkania wtargnęli trzej mężczyźni, którzy go bili i popychali, a następnie zabrali pieniądze w kwocie 1500 zł, telewizor dekoder oraz drobne narzędzia i odzież – informuje policja.

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce zdarzenia policjantów służby patrolowej i kryminalnej, którzy szybko ustalili kim są sprawcy napadu i zatrzymali ich w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut od napaści. – Okazało się, że to zielonogórzanie w wieku 32-35 lat. Znani policjantom i wcześniej wielokrotnie notowani za podobne przestępstwa. Wszyscy byli nietrzeźwi. Mieli od 2,3 do prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo jeden z nich, 32-latek okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze – informuje policja.

Dzięki błyskawicznym działaniom policjantów wszystkie skradzione przedmioty i pieniądze zostały odzyskane. Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani, przedstawiono im zarzuty rozboju, za co kodeks karny przewiduje karę od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Materiał dowodowy zebrany w sprawie przez śledczych pozwolił prokuratorowi na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie wszystkich zatrzymanych. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here