Wkradli się na teren budowy bloku. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku

0
278
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy włamali się na teren budowy nowobudowanego bloku, skąd ukradli różne elektronarzędzia. – Wszyscy są znani policjantom jako sprawcy podobnych przestępstw. Usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani – poinformowała Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Na budowie bloku mieszkalnego grasują złodzieje

Kilka dni temu, dyżurny komendy miejskiej policji w Zielonej Górze odebrał telefon od świadka, który poinformował, że na budowie bloku mieszkalnego przy ulicy Nowej doszło prawdopodobnie do włamania. Dyżurny skierował na miejsce patrol aby sprawdzić tę informację i zatrzymać sprawców.

Wychodzili ze skradzionymi rzeczami

– Gdy policjanci służby patrolowej dotarli na miejsce zauważyli wychodzących z budynku trzech mężczyzn, którzy nieśli różne przedmioty. Natychmiast ich zatrzymali. Po sprawdzeniu okazało się, że zatrzymani mężczyźni nieśli różne elektronarzędzia: przecinarkę do betonu, piłę tarczową, szlifierkę kątową oraz przedłużacz bębnowy, które właśnie ukradli z terenu budowy – wyjaśnia rzeczniczka policji.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 33-40 lat, znani Policji i wcześniej wielokrotnie notowani za podobne przestępstwa. – Dwaj z nich to mieszkańcy Zielonej Góry, a 40-latek jest mieszkańcem powiatu nowosolskiego. Wartość narzędzi, które próbowali wynieść sprawcy to co najmniej 7 tysięcy złotych. Skradzione narzędzia w całości odzyskano i przekazano właścicielowi – wyjaśnia policja.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W trakcie prowadzonych czynności w sprawie śledczy z komisariatu II ustalili, że dwaj z zatrzymanych mężczyzn odbywali niedawno kary pozbawienia wolności za przestępstwa podobne, dlatego tym razem będą odpowiadać w warunkach recydywy, co wpłynie na wysokość kary.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here