Widzisz przepełniony pojemnik na nakrętki? Zgłoś to!

0
225
fot. ZielonaNews.pl

W Zielonej Górze w ubiegłym roku pojawiły się pojemniki na nakrętki w kształcie winogron. Plastikowe elementy nie tylko znalazły miejsce do składowania, ale także pomagają ratować chore dzieci.
Zielonogórskie pojemniki na nakrętki cieszą się ogromnym powodzeniem i szybko się zapełniają. Fakt ten cieszy, bo dochód ze sprzedaży nakrętek jest przekazywany na pomoc dzieciom.  Jednak widok reklamówek z nakrętkami obok pięknie prezentujących się pojemników nie jest już tak estetyczny. – Na początku jak stały tylko 2 winogronka (obok Urzędu Miasta i na Chynowie) były opróżniane 2-3 razy w tygodniu. Dostawiliśmy ich więcej z myślą, że napełniane się rozejdzie. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że wrzucamy jeszcze więcej nakrętek – komentuje na swoim fanpage radny Paweł Wysocki.
Na terenie miasta jest 13 winogronek rozlokowanych w różnych punktach (więcej o lokalizacjach przeczytasz tu: Lokalizacje pojemników w kształcie winogron).  – Pracownicy i wolontariusze stowarzyszenia co 2 dni robią objazd. Nie zawsze udaje się zrobić tak, że wszystkie winogronka są puste. Jeśli widzicie napełnione winogronko prosimy o telefon do PKPSu, co ułatwi pracę – tel. (68) 325 70 99 w godz. 8:00-14:00 lub na maila pkps-zo@o2.pl – wyjaśnia radny.

 

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here