W Zielonej Górze pojeździsz na nartach. Przygotowano trasy!

1
4793
W Zielonej Górze pojeździsz na nartach.
Image by LoggaWiggler from Pixabay

Zima w Zielonej Górze od lat nie była tak obfita w śnieg. To sprzyja nowym możliwościom, a zielonogórski WOSiR we współpracy z Piotrem Tarasewiczem wykorzystali możliwości i stworzyli trasę dla narciarzy biegowych. Kolejnym miejsce, w którym skorzystamy z “biegówek” jest lotnisko w Przylepie.
Jazda na nartach biegowych w Zielonej Górze

Wczoraj powstała nasza bezpieczna i dobrze oświetlona trasa biegowa. Prowadzi ona dookoła parkuru (300 m). Jest to doskonałe miejsce do wykonania rozgrzewki lub pełnego treningu biegowego z wyjazdem na leśne ścieżki. Trasa ta jest idealnym miejscem nie tylko dla dorosłych ale i małych dzieci, które wraz z rodzicami mogą rozpocząć swoją przygodę z biegówkami – informuje WOSiR. I z całą pewnością jest to nie lada atrakcja dla miłośników “biegówek”.

Rusz na biegową wyprawę
Jak podkreśla WOSiR taki sport można rozpocząć w każdym wieku i doskonale wpływa na naszą kondycję. – Poruszając się w specjalnie założonym śladzie – śnieżnych „koleinach” – wykonujemy trening aerobowy dla wielu naszych mięśni. Nie pozostaje nic innego, jak ruszyć na rodzinną biegową wyprawę – zachęca WOSIR. Z informacji, którą otrzymaliśmy od obsługi klienta, nie ma możliwości wypożyczenia sprzętu.

Tor na lotnisku w Przylepie
Kolejna trasa została utworzona na lotnisku w Przylepie. – W piątek 12 lutego otwieramy trasę do narciarstwa biegowego klasykiem. Pętla to około 4 km – poinformował Aeroklub Ziemi Lubuskiej na swoim Fanpage. I przypomina o przestrzeganiu zasad związanych z bezpieczeństwem i poruszaniem się po wyznaczonych torach. Tutaj znajdziecie szczegóły: Tor na lotnisku w Przylepie.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. 300m, leśne ścieżki WOW normalnie eldorado… fakt dawno tyle śniegu nie było, ale lasów ciągle mamy sporo i ścieżka nie jest potrzebna, chyba że chwalą się że zainstalowali naśnieżanie i w kolejnych ewentualnie bezśnieżnych zimach będzie można pojeździć…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here