Używane części samochodowe – sposób na tańsze naprawy

0
103

Wiele osób decyduje się na zakup używanych części samochodowych ze względu na ich niższą cenę. W rezultacie naprawa auta kosztuje mniej i jest mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu. Czy warto kupować używane części samochodowe? Dlaczego najkorzystniej jest szukać ich w Internecie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czy warto kupować używane części samochodowe?

Zakup używanych części samochodowych jest polecany przede wszystkim ze względu na ich cenę, która jest zdecydowanie niższa niż w przypadku wymiany zużytych podzespołów na nowe. Jak ma się do tego jakość? Oczywiście różnie, ponieważ na rynku dostępne są zarówno oryginalne części używane OEM, jak i używane zamienniki oznaczone numerem IAM. Polecane są zwłaszcza te pierwsze, ponieważ są to części oryginalne produkowane przez producentów aut, w związku z czym cechuje je wysoka jakość oraz trwałość. Nie można natomiast tego powiedzieć o używanych zamiennikach, które są produkowane przez niezależne firmy. W tym przypadku jakość często pozostawia wiele do życzenia. Jak odróżnić oryginalne części od zamienników? Przede wszystkim dzięki numerowi OEM, który znajduje się wyłącznie na oryginalnych częściach i pozwala dopasować je do konkretnego auta.

Dlaczego warto szukać części używanych w Internecie?

Obecnie online kupić można praktycznie wszystko, w związku z czym w sprzedaży internetowej dostępne są również używane części samochodowe. Czy warto je kupować? Oczywiście, że tak, jednak przy założeniu, że kupujemy je od sprawdzonego dealera, który odpowiednio weryfikuje ich jakość oraz gwarantuje, że dany element jest sprawny i może być nadal użytkowany. Co jeszcze przemawia za zakupem używanych części w Internecie? Przede wszystkim wygoda, szybkość oraz fakt, że zostaną one dostarczone prosto do domu. Oczywiście ważna jest również kwestia ceny, w związku z czym warto mieć świadomość, że części kupowane online są z reguły tańsze niż na popularnych szrotach, czy stacjach demontażu pojazdów.

Autoparts24 – sprawdzony dealer używanych części samochodowych

W poprzednim akapicie wspomniano, że kupując używane części samochodowe w Internecie warto robić to u sprawdzonego sprzedawcy. Przykładem może być Autoparts24, czyli dealer dysponujący przeszło 4 mln części używanych i regenerowanych do najpopularniejszych marek samochodów w Polsce. Firma dysponuje również największą siecią dostawców części w Europie, co sprawia, że w jej ofercie można znaleźć praktycznie każdy niezbędny podzespół. Co więcej, wszystkie części sprzedawane przez Autoparts24 posiadają oznaczenie OEM, czyli są oryginalnymi częściami używanymi. Na stronie internetowej dealera znajduje się również wygodna wyszukiwarka części, która umożliwia znalezienie pasującego podzespołu po numerze OEM, co gwarantuje, że będzie on pasował do danego auta.

Podsumowując należy stwierdzić, że zakup używanych części samochodowych w Internecie pozwala nie tylko oszczędzić pieniądze, ale również czas. Na poziom zadowolenia wpływa jednak jeszcze cena oraz trwałość kupowanych produktów, w związku z czym zaleca się dokonywanie zakupów wyłącznie u renomowanych dealerów, którzy są gwarancją jakości.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here