UZ i PWSZ będą połączone. Rektorzy podpisali porozumienie

0
166
UZ i PWSZ będą połączone. To oficjalne
fot. UZ

We wtorek, 18 kwietnia rektorzy podpisali porozumienie, które mówi o tym, że UZ i PWSZ będą połączone. Specjalnie na tę uroczystość do Zielonej Góry przyjechał wicepremier Jarosław Gowin.

UZ i PWSZ będą połączone. Czy to korzystne?

Cztery miesiące negocjacji między władzami uczelni doprowadziły do podpisania porozumienia, które pozwoli na połączenie UZ z PWSZ w Sulechowie. We wtorek odbyło się uroczyste podpisanie dokumentu przez rektorów, na którym specjalnie pojawił się wicepremier Jarosław Gowin.

Połączenie dwóch osobnych uczelni to rzadkość. W Polsce doszło do tego dopiero raz, połączenie UZ i PWSZ jest drugą taką sytuacją. Wyższa Szkoła Zawodowa zmieni się w Wydział Zamiejscowy UZ. Absolwenci uczelni z Sulechowa będą mieli dyplomy ukończenia uniwersyteckich studiów. Ponadto wzbogacą się o możliwość podjęcia nauki na drugim stopniu. Połączenie uczelni to także duże zyski materialne, ponieważ chociażby w tym roku z tytułu połączenia uczelnia dostanie 3 mln zł. Kolejne lata liczone w kwotach to nawet kilkadziesiąt milionów zł, które dodatkowo zasilą finanse uczelni. Te pieniądze przeznaczone zostaną na restrukturyzację placówek.

Medycyna estetyczna Zielona Góra
PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here