UZ i PWSZ będą połączone. Rektorzy podpisali porozumienie

0
174
UZ i PWSZ będą połączone. To oficjalne
fot. UZ

We wtorek, 18 kwietnia rektorzy podpisali porozumienie, które mówi o tym, że UZ i PWSZ będą połączone. Specjalnie na tę uroczystość do Zielonej Góry przyjechał wicepremier Jarosław Gowin.

UZ i PWSZ będą połączone. Czy to korzystne?

Cztery miesiące negocjacji między władzami uczelni doprowadziły do podpisania porozumienia, które pozwoli na połączenie UZ z PWSZ w Sulechowie. We wtorek odbyło się uroczyste podpisanie dokumentu przez rektorów, na którym specjalnie pojawił się wicepremier Jarosław Gowin.

Połączenie dwóch osobnych uczelni to rzadkość. W Polsce doszło do tego dopiero raz, połączenie UZ i PWSZ jest drugą taką sytuacją. Wyższa Szkoła Zawodowa zmieni się w Wydział Zamiejscowy UZ. Absolwenci uczelni z Sulechowa będą mieli dyplomy ukończenia uniwersyteckich studiów. Ponadto wzbogacą się o możliwość podjęcia nauki na drugim stopniu. Połączenie uczelni to także duże zyski materialne, ponieważ chociażby w tym roku z tytułu połączenia uczelnia dostanie 3 mln zł. Kolejne lata liczone w kwotach to nawet kilkadziesiąt milionów zł, które dodatkowo zasilą finanse uczelni. Te pieniądze przeznaczone zostaną na restrukturyzację placówek.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here