Uwaga! Trudne warunki na drogach

0
151
droga
fot. Freepik.com

Wiosna nie przyniosła ze sobą wysokich temperatur. Wprost przeciwnie. W nocy i nad ranem temperatura spada poniżej zera. Do tego opady, słaba widoczność może wpłynąć na komfort naszej jazdy. – Prosimy wszystkich kierujących o ostrożność i dostosowanie prędkości do tych warunków – apeluje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Zielona Góro! Ostrożnie na drogach

Wielu kierowców zmieniło opony na letnie. Śliska nawierzchnia tym bardziej może okazać się niebezpieczna.  – Niestety kierujący często zapominają o zachowaniu należytej ostrożności, dlatego prosimy wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę, dostosowanie prędkości do panujących warunków i zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych, którzy podczas opadów mogą być słabo widoczni. Prosimy także o utrzymywanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu – tłumaczy M. Barska.

Pamiętaj:
– dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze,
– jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności jako kierowca w trudnych warunkach lepiej nie wyjeżdżaj samochodem,
– zamarznięte czy zaparowane szyby znacznie utrudniają nam widoczność, dlatego przed wyruszeniem na drogi dokładnie oczyść samochód oraz światła,
– na śliskiej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża dlatego jadąc w korku zachowaj bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu,
– włącz światła mijania,
– bądź uprzejmy na drodze! pozwól innym kierującym, szczególnie wyjeżdżającym z osiedlowych uliczek włączyć się do ruchu.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here