Urządzasz kuchnię? Skorzystaj z naszych inspiracji!

0
240

Kuchnia jest sercem każdego domu. Tutaj codziennie spotyka się cała rodzina, aby przy obiedzie porozmawiać i pospędzać wspólnie czas. Tutaj przygotowujemy posiłki dla domowników i naszych gości, pieczemy ciasta na wielkie okazje i spędzamy leniwe poranki przy kawie. Nowoczesna, funkcjonalna i dobrze wyposażona kuchnia sprawi, że gotowanie będzie prawdziwą przyjemnością.

Kuchnia urządzona według Twoich oczekiwań

Nowoczesna kuchnia jest dziś w zasięgu każdego, a jej zakup nie oznacza wcale ogromnego spustoszenia dla portfela. W salonach meblowych znajdziemy dobre jakościowo i estetyczne szafki czy blaty w rozsądnych cenach. Polując na okazje w sklepach wnętrzarskich możemy stopniowo dokupować akcesoria i dekoracje. W tak wyposażonej i stylowej kuchni będzie się dobrze gotowało również tym, dla których czynność ta jest złem koniecznym. Kolorowa? Nowoczesna? Praktyczna? Ze stali nierdzewnej? Z dekorowanego drewna? Wybór należy do Ciebie!

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez zlewu, piekarnika, szafek, formy na babkę, czajnika czy porządnego, pojemnego garnka. Urządzając to pomieszczenie nie zapominajmy jednak o krześle. Kiedy w trakcie gotowania będziemy chcieli chwilkę odpocząć wygodne krzesło będzie jak znalazł.

Na co zwrócić uwagę wyposażając kuchnię?

  • Dobre zaopatrzenie

Zapasy warto przechowywać w centralnym miejscu kuchni. Poukładajcie produkty tak, aby dostęp do nich był łatwy, a droga jak najkrótsza.

  • Naczynia razem

Naczynia, sztućce i szklanki blisko siebie. W ten sposób nakrywanie do stołu będzie wygodniejsze. Jeśli w pobliżu znajduje się także zmywarkaczyste naczynia można szybciej uporządkować.

  • Higiena

Podczas zmywania, czyszczenia czy wyrzucania śmieci ważna jest higiena. Szafka lub szyflada pod zlewozmywakiem pozwoli przechowywać wszystko w sposób łatwo dostępny i higieniczny.

  • Blat roboczy

Idealnym miejscem dla blatu roboczego jest przestrzeń pomiędzy zlewozmywakiem a strefa gotowania. Zapewni ona najkrótszą drogę do zlewozmywaka, płyty kuchennej i kosza na śmieci. Również noże, deski do krojenia i przyprawy powinny znaleźć się w zasięgu ręki.

  • Wokół płyty grzewczej

Patelnie, garnki, przybory do gotowania itp. Powinny być ulokowane możliwie najbliżej płyty grzewczej.

Gdzie znaleźć wszystkie potrzebne meble i sprzęty? Odwiedź FAVI.pl – wyszukiwarkę mebli i dekoracji, w której znajduje się obecnie oferta ponad 100 sklepów internetowych i stacjonarnych. Sortuj przedmioty po kolorach, cenach, stylu i dostawie gratis, aby urządzić dom swoich marzeń!

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here