Ul. Zacisze zmieni się w ulicę czteropasmową, a przy al. Wojska Polskiego będzie rondo

3
4014
Rondo przy al. Wojska Polskiego w Zielonej Górze
fot. Google Maps

Ul. Zacisze na odcinku od ul. Prostej do al. Wojska Polskiego będzie rozbudowana. Miasto ogłosiło już przetarg na wykonawcę dokumentacji projektowej. W ramach tej inwestycji powstanie także rondo w miejscu skrzyżowania ul. Wyszyńskiego i al. Wojska Polskiego.

Ul. Zacisze czteropasmowa

W ramach opracowania dokumentacji projektowej wykonawca ma m.in. wykonać pomiar natężenia ruchu na tym odcinku drogi. Ul. Zacisze na tym odcinku ma być czteropasmowa, mają pojawić się buspasy i włączenia i wyłączenia dla prawoskrętów. Powstanie tu również ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe, zostanie przebudowane oświetlenie. Dokumentacja projektowa ma także uwzględnić przebudowę kanalizacji teletechnicznej wraz ze studzienkami, przebudowę odwonienia ulic, sieci gazowych i układu komunikacyjnego (m.in. elektrycznego, telekomunikacyjnego, gazowego, sieci wod.- kan., sieci cieplnej, telewizji kablowej).

Rondo zamiast skrzyżowania

O konieczności budowy ronda zamiast skrzyżowania przy ul. Wyszyńskiego i al. Wojska Polskiego mówiono od lat. Dzięki temu, że jest pozytywna decyzja konserwator zabytków w sprawie wyburzenia przybudówki do domku winiarskiego, inwestycja ta jest coraz bliżej. Teraz brakuje jeszcze zgody Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O przebudowie skrzyżowania na rondo czytaj więcej: Rondo zamiast skrzyżowania al. Wojska Polskiego i ul. Wyszyńskiego

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here