Ul. Boh. Westerplatte otwarta. Już pojedziemy czterema pasami ruchu (WIDEO)

0
380

Nareszcie cztery pasy ruchu przy ul. Boh. Westerplatte są przejezdne. Mimo to trwają tu wciąż prace remontowe. Montowana jest między innymi sygnalizacja świetlna, część chodników nie jest jeszcze wykończona.

Dlaczego przedłuża się remont ul. Boh. Westerplatte?

Remont ul. Bohaterów Westerplatte przedłużył się. Jak się okazało problem był między innymi z montażem sygnalizacji świetlnej. – Jeden z podwykonawców, który był zatrudniony przez generalnego wykonawcę, powprowadzał przewody światłowodowe, ale nie zostały one połączone w wysięgnikach i latarniach. Co uniemożliwiło podłączenie sterowników, w tym terminie, który był zaplanowany przez generalnego wykonawcę – wyjaśnił na antenie Radia Zielona Góra, Paweł Urbański z departamentu inwestycji i zarządzania drogami w urzędzie miasta.  Wiele do  życzenia pozostawia także chodnik. Płyty chodnika są nierówne i wykonawca będzie musiał ten element drogi poprawić. – Wykonawca chciał dobrze, bo chciał wykonać dobrą podbudowę. Wykonał tę podbudowę. Jednakże pewnie rozbieżności w wymiarach elementu spowodowały to, że ta dobrze zagęszczona podbudowa uniemożliwiła dogęszczenie tych elementów, jak to ma miejsce przy układaniu zwykłej kostki, która jest układana na podsypce piaskowej. Te płyty (pojedyncze sztuki) trzeba będzie zdemontować, wybrać podbudowę i ułożyć tak, żeby nawierzchnia była równa – wyjaśniał P. Urbański na antenie Radia Zielona Góra.

Przypomnijmy, że droga miała być oddana do użytku w sobotę 16 grudnia, a do 15 grudnia wykonawca miał uporać się ze wszystkimi pracami. Tak jednak się nie stało. Na czwartek magistrat zaplanował odbiór inwestycji.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here