Trwa renowacja fontanny przy pl. Bohaterów. Będzie kolorowa woda i nowe oświetlenie

0
416
fot. ZielonaNews.pl

W marcu rozpoczęła się renowacja fontanny, a zakończy się najprawdopodobniej w kwietniu. Koszt inwestycji to ok. 100 tys. zł.
Fontanna przy pl. Bohaterów w Zielonej Górze jest remontowana

Fontanna przy pl. Bohaterów od lat wymaga remontu. – Trzeba było przeprowadzić przeszlifowanie całej warstwy powierzchni, usunąć wszystkie ubytki i pęknięcia, zostanie położony także nowy grunt żywiczny – wyjaśnia Monika Turzańska, rzeczniczka ZWiK. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym miesiącu. – Jeśli wszystkie dostawy urządzeń otrzymamy na czas, to remont powinien zakończyć się pod koniec kwietnia. Zamówiliśmy nowe dysze do fontanny, nowe oświetlenie – wyjaśniła nam rzeczniczka ZWiK. Będzie także nowe sterowanie światłem.

Kolorowa woda w fontannie
Nie lada atrakcją będzie z pewnością kolorowa woda w fontannie. – Będzie to morski, ładny kolor wody. Do barwienia nie są wykorzystywane żadne szkodliwe substancje – zdradza Turzańska, ale przestrzega, że w fontannie nie będzie można się kąpać czy tej wody pić. – Będzie zakaz kąpieli. Ta woda nie jest do użytku. Jest dezynfekowana, ale nie na tyle, żeby spełniała wymogi i nie stanowiła zagrożenia. Dlatego wyczulamy rodziców, że jak się ciepło zrobi, to przy fontannie można się schłodzić, pooddychać rześką bryzą, czy popatrzeć, ale nie korzystać bezpośrednio z tej wody, która tam będzie  – wyjaśnia M. Turzańska.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here