Zachowaj ostrożność wracając do domu. Będą utrudnienia na S3, zwiększona ilość patroli

0
179
fot. KMP Zielona Góra

Dziś i w ciągu najbliższych dni wiele osób będzie wracało do domów po świętach spędzonych u najbliższych. Zwiększony ruch stanowi dla policjantów i kierowców wyzwanie. Z tego powodu policja apeluje do podróżujących o zwiększenie ostrożności na drodze.

Powroty ze świąt? Tylko bez szaleństw!

Już przed świętami policjanci podjęli środki zapobiegawcze i zwiększyli ilość patroli na drodze czuwając nad bezpieczeństwem tych, którzy na święta jechali. Teraz czas na powroty. – Większej liczby policyjnych patroli kierujący mogą się spodziewać szczególnie na drogach krajowych nr 32 w kierunku Krosna Odrzańskiego i Sulechowa, nr 27 w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego i nr 3 prowadzącej z północy na południe kraju, gdzie w tym czasie spodziewane jest największe natężenie ruchu. Na tych drogach pojawią się także samochody z wideorejestratorami, a policjanci będą studzić zapał tzw. „piratów drogowych” m.in. za pomocą najnowocześniejszych laserowych mierników prędkości tzw. Ultralyte – informuje KMP Zielona Góra. Policjanci nie tylko będą mierzyć prędkość, ale także sprawdzać stan trzeźwości kierujących, dlatego przypominają, że w komendach i komisariatach policji można poddać się bezpłatnemu i anonimowemu badaniu na obecność alkoholu w organizmie.

Sytuacja na S3

Ponadto warto też pamiętać, że z powodu remontów na trasie S3 może dojść do utrudnień – W związku budową drogi S3, na odcinkach gdzie prowadzone są prace będą czasowo występować utrudnienia. Na tych odcinkach wprowadzone zostały ograniczenia lub zmieniona organizacja ruchu. W miejscach tych możemy się spodziewać utrudnień w ruchu ze względu na zwężenia jezdni, ograniczenie prędkości – dodaje KMP Zielona Góra.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here