Szklanki termiczne z podwójnym dnem to nie tylko oryginalne pomysły na dekoracje

0
424

Szklanki termiczne z podwójnym dnem to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie zarówno komfort gości, jak i efektowną zastawę stołową. Można w nich nie tylko podawać napoje lub desery, ale również zyskać oryginalne dekoracje. Jak wykorzystać zalety szklanek termicznych?

Szklanki termiczne jako element dekoracyjny

Szklanki termiczne charakteryzują się dodatkową ścianką o grubości około 2 mm, która umożliwia dłuższe utrzymywanie temperatury. Jednak wraz z upływem czasu oraz coraz większą popularnością w asortymentach sklepów zaczęły pojawiać się oryginalne kształty naczyń. Podwójne dno oraz nietypowa forma szklanek tworzy złudzenie optyczne, a zawartość nabiera efektownych kształtów. Dlatego też z powodzeniem można umieścić w nich ozdobne kamyczki, piasek czy zasuszone rośliny. Nawet najprostsze wzory z serii szklanki termiczne Villa Design zrobią niepowtarzalne wrażenie na gościach. Jak jeszcze możemy wykorzystać te naczynia?

 

Oryginalny pomysł na podanie deseru!

Obowiązkowym punktem niemal każdego przyjęcia jest przygotowanie oraz podanie deserów. Zazwyczaj serwuje się je w pucharkach deserowych lub na standardowych talerzykach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać również ze szklanek termicznych! Są one idealnym rozwiązaniem w przypadku deserów lodowych. Kiedy stajemy przed wyzwaniem przygotowania wielu porcji jednocześnie, istnieje ryzyko roztopienia się lodów. Dzięki szklance termicznej pozostaną w odpowiedniej konsystencji na dłużej! Z powodzeniem możemy podać w takich naczyniach również inne smakowite desery, na przykład Tiramisu czy Panna Cotta.

Termiczne szklanki, czyli naczynia idealne na każdą pogodę!

Jak już zostało wspomniane, szklanki termiczne z podwójnym dnem umożliwiają dłuższe utrzymywanie temperatury. Jednak należy pamiętać, że dotyczy to zarówno ciepła, jak i zimna. Dlatego będą idealne na lipcowe upały oraz grudniowe przymrozki. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź artykuł: Gdy żar leje się z nieba oraz gdy za oknem szaro i ponuro – Szklanki termiczne marki Vialli Design  dobre na każdą pogodę.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here