Rusza budowa Trasy Aglomeracyjnej. Umowa podpisana

5
1065

We wtorek, 18 kwietnia, została podpisana umowę na budowę Trasy Aglomeracyjnej. Koszt inwestycji to prawie 22,5 mln zł. Wykonawcą drogi będzie firma Budimex. Czas ma do końca sierpnia 2018 roku.

Trasa Aglomeracyjna gotowa w przyszłym roku

Trasa Aglomeracyjna powstanie na odcinku od al. Zjednoczenia do ul. Dworcowej. Będzie czteropasmowa. Powstanie między istniejącym rondem przy ul. Stefana Batorego i Dworcowej. Zakończy się także rondem przy ul. Zjednoczenia. – Ono pojawi się mniej więcej tam, gdzie był przejazd kolejowy – mówił podczas konferencji prezydent miasta Janusz Kubicki. Przy okazji tego zadania ma być wyremontowana ul. Dworcowa do ronda z ul. Ułańską. Mają powstać dodatkowe miejsca parkingowe, ścieżki rowerowe nowe oświetlenie.

Trasa ma być gotowa już w sierpniu przyszłego roku, ale wykonawca chciałby zakończyć inwestycje szybciej, jeszcze przed wakacjami przyszłego roku. Pierwsze prace mają ruszyć już za miesiąc. – Ruszymy jak tylko uzgodnimy kwestię organizacji ruchu. Będzie kilka inwestycji naraz. Nie możemy dowolnie kształtować tego ruchu dowolnie. Projekty są już złożone  – wyjaśnił Grzegorz Domaradzki, dyrektor rejonu spółki.

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

  1. Jeśli to nie będzie czteropasmowa od obwodnicy zach do obwodnicy wsch. to o kant doopy rozbił.
    Ślad został zabudowany przez gigantów architektury miejskiej i dziś jest pasztet. W tych wąskich uliczkach miasto już dziś się dusi a za 5/10 lat władza zostanie przekleta przez kierowców

  2. A kiedy kolejny etap ? bo bez domknięcia całości będzie armagedon między nowym rondem na al.Zjednoczenia , a skrzyżowaniem al.Zjednoczenia z ulicą Ogrodową ….

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here