Co z remontem mostu w Cigacicach? Na otwarcie jeszcze poczekamy

7
1074
fot. ZielonaNews.pl

Remont mostu w Cigacicach miał zakończyć się w listopadzie 2021 roku. Termin ten przesunięto na styczeń. Okazuje się, że jednak i w tym terminie długo wyczekiwanego otwarcia nie będzie.
Remont mostu w Cigacicach. Kiedy koniec prac?
Informujemy, że zakładany na 15 stycznia 2022 r. termin zakończenia prac związanych z remontem mostu w Cigacicach nie został dotrzymany z uwagi na trudne warunki pogodowe panujące na moście (duża wilgotność powietrza, ujemne temperatury oraz wiatr). Warunki pogodowe z poprzedniej zimy nie potwierdziły się a te, które panowały w okresie listopada-grudnia 2021 negatywnie wpłynęły na wydajność ludzi wykonujących prace remontowe i instalacyjne – wyjaśnia Bartosz Hoder ze starostwa powiatowego.

Opóźnienia w dostawach materiałów
Tłumaczył także, że z powodu wzrostu zachorowań na COVID-19  były opóźnienia w dostawach materiałów do zasilania systemu organizacji ruchu. – Zarząd Powiatu Zielonogórskiego w chwili obecnej jest na etapie negocjacji z wykonawcą przesunięcia terminu odbioru prac na marzec 2022 r. Z uwagi na to, że stawiamy na wysoką jakość wykonania remontu, negocjujemy wydłużenie terminu gwarancji – wyjaśnia B. Hoder.

Konieczny remont mostu w Cigacicach
Remont mostu był konieczny. Jego zły stan techniczny wymusił ograniczenia w korzystaniu z niego. Nie mogli tędy przejeżdżać m.in. rolnicy. Niemożliwy był przejazd autobusów. Po remoncie ma się to zmienić – będzie przejezdny zarówno dla autobusów jak i pojazdów rolniczych. Koszt inwestycji to ponad 11 mln zł. Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm: PWB Inżynieria Jacek Garbacz (lider) i Probudowa.com Sp. z o.o (partner). Obie firmy są z Wrocławia. Most w Cigacicach jest zamknięty od kwietnia 2020 roku.

PODZIEL SIĘ

7 KOMENTARZE

  1. Cały czas były zapewnienia o zakończeniu prac w terminie co też takiego się nagłe wydarzyło, że powstało takie opóźnienie które w istotny sposób utrudnia życie lokalnym mieszkańcom szczególnie dot. to dzieci dojeżdżających do szkół w Zielonej Górze może wykonawca remontu pokryje dodatkowe koszty dojazdu co to za nadzór to jakaś kpina z mieszkańców

  2. Kpina… Powinny być kary umowne za takie realizacje i opóźnienia. No ale oczywiście koledzy sobie krzywdy nie zrobią…

  3. A ciekaw jestem, czy do opóźnień nie dołożyły się sprawy przeprawy ruchu rowerowego i kolejnych koncepcji rzutkich partyjnych pomysłodawców ?

  4. Bardzo się cieszę że ci co blokowali ruch na moście sobie teraz poczekają. Karma wraca wieśniaki!!!

  5. W okolicach mostu ,tam ,gdzie przystań plywają najlepsze szczupaki. Ciekawe,czy ryby chorują na covid ?,bo musialyby nisić maseczki . Okonie na pewno nie horują .

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here