Radny: Na os. Mazurskim jest potrzebny żłobek. Co na to miasto?

2
236
Designed by Freepik

Radny Sławomir Kotylak złożył interpelację dotyczącą budowy żłobka publicznego na terenie os. Mazurskiego.
Nowy żłobek na os. Mazurskim?

Os. Mazurskie się rozbudowuje, a na zakup mieszkania na tym terenie decydują się w znacznej części małżeństwa z dziećmi. Radny podkreśla, że budowa żłobka w tej okolicy jest konieczna. – Mieszkańcy osiedla zgłaszają problem ograniczonej oferty wsparcia dla rodziców opiekujących się dziećmi do lat 4. Alternatywne, nieinstytucyjne formy opieki są często niemożliwe do zapewnienia. Z tego powodu wielu rodziców zostaje wykluczonych z życia społeczno-zawodowego. Z uwagi na ograniczoną ofertę opieki instytucjonalnej nad dziećmi do lat 3, konieczne jest podjęcie działań wspierających rodziny w opiece nad dziećmi – tłumaczy w piśmie radny. Wskazuje także, że budynek należałoby wkomponować w otaczające go os. Mazurskie.

Co z budową żłobka na os. Mazurskim?
Magistrat jednak wyjaśnia, że miejscowy plan zagospodarowana przestrzennego dla tego obszaru nie przewiduje budowy żłobka. – Przystąpiono do opracowania nowego mpzp pomiędzy ul. Mrągowską, Szosą Kisielińską i Różą Wiatrów – informuje magistrat. Przypomniał także, że w 2020 roku miasto przystosowało budynek przy Wojska Polskiego 116 na potrzeby miejskiego żłobka. W tym roku w związku z uzyskanym dofinansowaniem ilość miejsc zostanie zwiększona do 96. – W przypadku pojawienia się możliwości uzyskania dofinansowania na budowę czy funkcjonowanie następnego takiego obiektu zostanie rozważona decyzja o powstaniu kolejnego żłobka – wyjaśnia magistrat.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Panie Radny żłobek to jest potrzebny przy Zespole Edukacyjnym nr 10. Wszystkie trzy miejskiej żłobki plus filia na WP116 są raczej w południowej części miasta – działaj Pan!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here