Pudełko na koperty – praktyczny i ładny dodatek ślubny, który wykorzystasz na kilka sposobów

2
86
fot. materiały prasowe

Zbieranie ślubnych prezentów to ważny moment uroczystości. Najczęściej ma on miejsce pod świątynią, jeśli jest to ceremonia organizowana w duchu religijnym, lub też tuż po wejściu na salę weselną, jeszcze przed zajęciem miejsc. Dobrze jest zadbać o estetyczne pudełko na ślubne prezenty, pasujące do oprawy wesela.

Choć niepisana zasada głosi, że kwiaty i trunki powinno składać się na ręce panny młodej, a koperty i większe prezenty wręczać panu młodemu, coraz częściej rezygnuje się z tego podziału na rzecz pełnej dowolności. Koperty to najpowszechniej wybierana forma ślubnego prezentu ze względu na wygodę. To bezpieczny wybór, w przeciwieństwie do prezentów rzeczowych, które mogą okazać się nietrafione.

Drewniane pudełko na koperty z grawerem

Jak poprosić o koperty zamiast prezentów?
Goście ślubni nie są zobowiązani do wręczania prezentów, jednak niepisaną tradycją jest obdarowywanie pary młodej. Uczestnicy uroczystości doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak dużą inwestycją jest jej organizacja i chcą przynajmniej częściowo pomóc parze w zwróceniu kosztów. Aby było to możliwe, najlepszym prezentem będą oczywiście koperty. Czy wypada w ogóle o nie prosić? Na pewno nie bezpośrednio. Wykorzystanie do tego celu zaproszenia nie łamie jednak zasad savoir-vivre’u. O tym, jak to zrobić, trafnie pisze na swoim blogu polska marka ślubna artMa:
nie ma jednej właściwej formuły na to, jak poprosić o pieniądze zamiast prezentów podczas przyjęcia weselnego. Wiele par decyduje się napisać na zaproszeniu swoją prośbę w sposób bezpośredni. Aby „złagodzić” przekaz, można umieścić apel na samym końcu treści, opatrzony mniejszym i delikatniejszym fontem – wszystko, byleby nie rzucał się w oczy. Innym sposobem jest właśnie ujęcie tej prośby w formie wierszyka, która również czyni przekaz złagodzonym.
Ciekawym pomysłem na przemycenie prośby będą również piktogramy, które chętnie wykorzystuje się na zaproszeniach do przekazania różnych informacji, na przykład obowiązujący dress code.

Ażurowe drewniane pudełko na koperty ślubne

Pudełko na koperty – dlaczego warto w nie zainwestować?

Niezależnie od tego, która osoba będzie zbierać koperty, warto odpowiednio się do tego przygotować. Trzymanie i porządkowanie ich rosnącej sterty może być trudne, zwłaszcza gdy jednocześnie dziękujemy gościom i rozmawiamy z nimi. Dlatego właśnie stworzono pudełko na koperty ślubne – akcesorium, stanowiące integralny element zaopatrzenia, równie ważny co winietki czy plan sali. To praktyczny dodatek, który sprawdzi się nie tylko podczas samego wręczania prezentów. Może również stać się pamiątką czy służyć jako pojemnik do przechowywania podarunków dla gości. Pudełka posiadają otwór na koperty, jednak zazwyczaj wyposażone są również w unoszone wieczka, co umożliwia różnorodne zastosowanie.

Jakie pudełko na koperty wybrać?

Możesz zdecydować się na pudełko wykonane z papieru lub drewna. Te pierwsze są tańsze, a drugie – znacznie trwalsze, przez co sprawdzą się jako pamiątka. Zarówno pierwszy, jak i drugi rodzaj pudełek na koperty znaleźć możesz w ofercie sklepu artMA.
Ciekawą alternatywą ze względu na swoją estetykę może być też szklane pudełko na koperty – trzeba jednak pamiętać, że łatwo można je zbić czy ukruszyć, więc nie jest to rozwiązanie praktyczne.
Na rynku znajdziesz wiele różnych modeli, które łatwo dopasujesz do motywu ślubnego. Pudełko na koperty rustykalne może być wykonane z papieru lub z drewna – ważne, by było opatrzone naturalnymi motywami. Drewniane pudełko na koperty to świetna inwestycja ze względu na odporność na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia. Możesz zdecydować się na modele pokryte wyłącznie ornamentami lub opatrzone napisem „dziękujemy”. Z kolei białe pudełko na koperty to uniwersalny przedmiot pasujący praktycznie do każdego stylu.
Pudełko na koperty to wielofunkcyjne akcesorium, które może towarzyszyć młodej parze jako pamiątka przez wiele kolejnych lat!

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Ja bym brał jakiś z botanicznym okrywem na pudełku, wesele w stylu eko, zdjęcia w ogrodzie botanicznym etc…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here