Przy ul. Jagiellonki mają powstać nowe bloki

0
668
fot.red

Przy ul. Jagiellonki w marcu wycięto wiele drzew. Teraz miasto wykłada plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu. Od 20 czerwca można zgłaszać uwagi.

Zamiast usług bloki

Zmiany dotyczą działki prywatnej położonej wzdłuż ul. Anny Jagiellonki, przy skrzyżowaniu z ul. Elektronową. Naprzeciwko działek są już bloki. Właściciel działki chce zmian w planie zagospodarowania przestrzennego po to, by także i w tym miejscu mogła powstać zabudowa wielorodzinna. Dotychczas można było ten teren wykorzystać pod usługi. Po zmianach będzie możliwa zabudowa z domami od trzech do sześciu kondygnacji.  W trosce jednak o teren zielony, który pozostał,magistrat przesunął linię zabudowy a w miejscu zadrzewionym wymusza zachowanie w minimum 80. procentach terenów zielonych. Na skraju drogi, na skrzyżowaniu ul. Jagiellonki i Elektronowej ma powstać parking na ok. 40 miejsc. Ten teren należy do miasta.

Plan będzie wyłożony od 20 czerwca do 11 lipca w urzędzie miasta w pokoju 809 w godz. 8.00-14.00. A uwagi można zgłaszać do 25 lipca. Na 5 lipca zaplanowano publiczną debatę. Ma się odbyć w pokoju nr 810 o godz. 13.00.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here