Prozdrowotne właściwości siemienia konopnego

0
306
fot. materiały prasowe

Nasiona konopi to nie jest to samo, co nielegalna marihuana! Od tego przede wszystkim chcemy rozpocząć niniejszy wirtualny poradnik poświęcony jednemu z najbardziej wartościowych produktów suplementowych jaki ostatnimi czasy zaczyna być coraz powszechniejszym dodatkiem do zróżnicowanej i zbilansowanej diety każdego dbającego o zdrowie statystycznego Kowalskiego. W jaki sposób to nietuzinkowe siemię może coś zdziałać korzystnego w ludzkim organizmie?

Bez wątpienia same plusy

Nasiona konopne są od dawien dawna zaliczane do superfood, czyli wysokiej klasy wyrobów spożywczych, które obfitują w cenne dla organizmu człowieka substancje i witaminy. W tym przypadku mowa o prawdziwej skarbnicy kwasów omega-6 oraz omega-3. Dodatkowo, w nasionach tu omawianych występuje ponad dziesięć różnych aminokwasów, a więc siemię tu charakteryzowane stanowi znakomite źródło białka. Nie można również pominąć faktu, że te drobne nasionka posiadają w sobie mnóstwo minerałów, przez co uwzględniane są w kategorii bio żywności.

Systematyczne spożywanie

Regularne dostarczanie organizmowi nasion konopnych, na przykład w postaci klasycznego suplementu, jakie dostępne są chociażby za pośrednictwem strony witaminyswanson.pl, można znacząco poprawić ogólną kondycję swego organizmu. Prozdrowotne działanie tego typu siemienia wiąże się zwłaszcza z zapobieganiem rozwoju wielorakich poważnych dolegliwości typu udar, zawał mięśnia sercowego, czy też miażdżyca. Ponadto, poprawia się wygląd skóry, lepiej prezentują się także włosy. Znacząco nasiona konopne wpływają na wzmocnienie układu pokarmowego, a więc jednocześnie nie dopuszczają do tworzenia się schorzeń gastrycznych typu wrzody. Dzięki nim wyraźnie lepiej wygląda profil lipidowy krwi.

Specyficzny skład

Jak już wyżej wspomnieliśmy, w nasionach konopnych jest sporo kwasów tłuszczowych, a dokładniej stosunek omega-6 do omega-3 wynosi dokładnie 3:1, więc po zaledwie miesiącu systematycznego, zgodnego z zaleceniami producenta zażywania owego suplementu diety, można wytworzyć w organizmie swoista barierę ochronną o działaniu przeciwzapalnym. Co więcej, to także sposób na redukcję zagrożenia rozwoju miażdżycy, nadciśnienia tętniczego oraz cukrzycy. Mniejsze jest także prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca czy zaburzeń w rytmie pracy mięśnia sercowego. Poprawia się koloryt skóry i jej jędrność. Niwelowane są również kłopoty dermatologiczne takie jak łuszczyca oraz egzema. Badania wskazują, że nasiona konopne potrafią wzmagać wydolność umysłową oraz polepszają koncentrację.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here