Protest przed filharmonią. Było kilkaset osób (ZDJĘCIA)

5
763
fot. ZielonaNews.pl

W niedzielne popołudnie na placu przy Filharmonii Zielonogórskiej protestowało kilkaset osób. Były flagi Polski i  Unii Europejskiej. Było wiele wystąpień, w których wszyscy jednym głosem podkreślali, że nie zgadzają się na wyjście Polski z Unii Europejskiej. Następnie uczestnicy demonstracji przeszli w stronę pl. Bohaterów.
Protest przed filharmonią

Zdaniem uczestników demonstracji wyrok Trybunału Konstytucyjnego mówiący o wyższości krajowego prawa wobec prawa unii europejskiego to sygnał, że rząd chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejską. Zgromadzeni skandowali m.in. „Polska w Unii, nie w ruinie”, a na transparentach pojawiły się hasła „Szlaban dla PiS, my zostajemy w UE”, „Pisexit”.

Jeden człowiek chce decydować o naszym losie. Mam nadzieje, że wspólnie obronimy Polskę jako członka w UE, razem wspólnie będziemy walczyć, o to żeby byśmy byli Polakami we wspólności państw – mówił Wadim Tyszkiewicz.
Ile lat nam zajęło, żebyśmy stali się Europejczykami? Nie możemy dopuścić do tego, żeby PiS wyprowadził nas z Unii Europejskiej. 77 procent Polaków głosowało żeby być w unii, teraz niech te 77 procent Polaków się obudzi i wyprowadzi PiS – mówiła Zofia Szozda z Lubuskiego Strajku Kobiet. Relację wideo z tego wydarzenia znajdziecie na fanpage organizatorów: KOD Zielona Góra

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

  1. UE sama nas wyrzucić nie może – nie ma ani przepisów ani procedur, które umożliwiają „wyrzucenie” państwa – członka UE. Państwo może opuścić wspólnotę jedynie na własne życzenie. Ale żeby np. władze Polski taką decyzję podjęły, to musiałaby zostać ona zaakceptowana przez Polaków w drodze referendum.

  2. Kilkaset osób protestowało a taka Gazeta Lubuska czy Radio Zachód nawet nie wspomniało o tym wydarzeniu. Można zakłócać takie protesty albo można przemilczeć i udawać, że nic nie było. Co to za media, kto nimi steruje ? Upili się czy co ? Dobrze, że ZIELONANEWS zachowuje należne standardy i informuje o wszystkim. Mamy jeszcze wolność, demokrację i mamy prawo widzieć i słyszeć co się dzieje.

  3. Czyli kilkaset osób w zielonej chce prawa unijnego ponad narodowe….. chyba to nie byli Polacy. Nie po to w 1918 odzyskaliśmy niepodległość żeby teraz się ją oddać.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here