Pralka przemysłowa – 4 wskazówki, które pomogą wybrać najlepszy model

0
158
fot. materiały prasowe

Pralka to podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Dzięki temu urządzeniu bez problemu można zadbać o czystą bieliznę i odzież dla całej rodziny. Co jednak w przypadku, gdy zachodzi konieczność wyprania znacznej ilości ubrań i to przez dłuższy czas? Do takich celów doskonale nadają się pralki przemysłowe. Choć z wyglądu niewiele różnią się od swych domowych odpowiedników, w rzeczywistości muszą posiadać kilka dodatkowych cech, umożliwiających regularną, niezawodną pracę. Gdzie pralki przemysłowe znajdują zastosowanie?

  1. Pralki przemysłowe – gdzie są stosowane najczęściej?

  2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

  3. Jak wybrać najlepszy model?

  4. Pralka przemysłowa a pralka domowa

Pralki przemysłowe – gdzie są stosowane najczęściej?

Pralka przemysłowa to urządzenie, bez którego z pewnością nie obejdzie się żadna pralnia. Jednak nie tylko! Wszędzie tam, gdzie konieczna jest duża rotacja pościeli i ubrań, na przykład w hotelach czy szpitalach, jest to element niezbędny. Dzieje się tak, gdyż pralki przemysłowe, w odróżnieniu od tradycyjnych, posiadają znacznie wyższą jakość wykonania oraz zrobione są z bardzo trwałych i wytrzymałych materiałów. Urządzenia te podlegają bowiem niemal ciągłej eksploatacji, gwarantując stały dopływ świeżo upranych rzeczy i umożliwiając szybką obsługę klienta. Zastosowane w nich rozwiązania nie tylko spełniają wszystkie normy jakościowe, ale pozwalają na znaczną oszczędność energii i wody, zmniejszając koszty eksploatacji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Pralki przemysłowe, zwłaszcza te z najwyższej półki nie należą do urządzeń najtańszych, warto więc przed podjęciem decyzji o zakupie rozważyć wszystkie „za i przeciw”. Jedną z ważniejszych cech jest pojemność bębna, od tego bowiem zależy szybkość działania pralni w ośrodku. Spotykane są zarówno odmiany małe, o pojemności 8 kilogramów, jak i te największe, mogące jednorazowo doprowadzić do czystości nawet dwieście kilogramów za jednym wsadem. Jednak te większe urządzenia, ze względu na gabaryty i intensywność działania mogą wymagać przytwierdzenia do podłoża, co nie w każdych warunkach jest możliwe. Z kolei modele wolnostojące posiadają odpowiednie amortyzatory, które niwelują kołyszący ruch pralki i zapobiegają jej przemieszczaniu.

Jak wybrać najlepszy model?

Kluczową informacją do wyboru odpowiedniego modelu jest jego przeznaczenie. Pralka przemysłowa, która ma posłużyć do prania materiałów wielkogabarytowych, jak prześcieradła czy zasłony, powinna dysponować dużym bębnem i możliwością jednorazowego załadowania nawet kilkudziesięciu kilogramów. Z kolei w małych pensjonatach, czy nawet wielodzietnych rodzinach, w których wystarczy wykonanie kilku prań na dzień świetnie sprawdzi się pralka półprofesjonalna, której bęben pomieści kilka kilogramów ładunku, ale jej efektywność i szybkość działania jest znacznie lepsza niż zwykłej pralki domowej. Należy też zwrócić uwagę na dodatkowe programy, które mogą znacznie zmniejszyć koszty użytkowania, na przykład automatyczne dozowniki , zwiększoną prędkość i czas wirowania (co skutkuje znacznie szybszym czasem schnięcia prania) czy możliwość zważenia wsadu przez pralkę i dzięki temu dobranie odpowiedniej ilości wody i detergentów.

Pralka przemysłowa a pralka domowa

Pralki domowe są urządzeniami, uruchamianymi – w zależności od potrzeb – kilka, czasem kilkanaście razy w tygodniu. Urządzenia przemysłowe tyle cykli wykonują nierzadko przez pół dnia, muszą więc być nie tylko stabilniejsze, ale również wykonane z materiałów o wysokiej odporności. Ze względu na fakt, iz detergenty używane do prania przemysłowego mają znacznie wyższe stężenie niż te używane w domu, surowce, z których wykonano pralki przemysłowe muszą neutralizować ich działanie. Wszystkie te cechy powodują, iż mimo znacznie większej częstotliwości i intensywności pracy modele używane w szpitalach czy hotelach posiadają znacznie dłuższą żywotność niż ich domowe odpowiedniki.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here