Pożar w Kronopolu w Żarach. Po wybuchu zajęła się fabryka i runął komin

5
1445
fot. Archiwum ZielonaNews.pl

Pożar w Kronpololu w Żarach. W niedzielę ok. godz. 22.00 doszło do pożaru w Kronopolu w Żarach.  Mieszkańcy pobliskich zabudowań informowali, że usłyszeli głośny huk. Doszło do eksplozji w wyniku, której wybuchł pożar i zawalił się jeden z kominów.

Kilkanaście jednostek straży pożarnej gasiło pożar w Kronopolu w Żarach

Jak podaje Radio Zachód w zakładzie doszło do wybuchu w części „suszarniczej” i właśnie w wyniku tej eksplozji doszło do pożaru.  Pożar gasiło 17 jednostek straży pożarnej. Po godz. 24.00, po ponad dwóch godzinach akcji, udało się opanować ogień. W wyniki wybuchu zawalił się także jeden z kominów.

Kronopl to producent paneli podłogowych, płyt meblowych i OSB. SWISS KRONO sp. z o.o. jest częścią holdingu Swiss Krono Group (Ernst Kaindl), światowego lidera w branży produktów drewnopochodnych,  jednym z największych na świecie producentów płyt i wyrobów drewnopochodnych. Spółka powstała w 1994 roku w wyniku przejęcia przez holding Państwowych Zakładów Płyt Wiórowych. Podpisanie 7 stycznia aktu notarialnego dało początek nowej rzeczywistości.

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

  1. Mam ich panele w całej firmie i w domu, najlepsze.. wielka szkoda. mam nadzieje ze nikt nie ucierpial…

  2. Też mam ich panele. Od wielu lat. Wlasnie chciałem zmieniać i mam nadzieję, że nie wpłynie to za bardzo na produkcję. Szkoda zakładu, ale dobrze, że ludziom nic sie nie stało. Trzymam kciuki!

  3. Porządna firma, ładne panele robią, mam w domu. Bardzo przykro 🙁 Oby nikomu sie nic nie stało.

  4. Też mam ich panele, taka duża firma, aż szok, że coś takiego się mogło stać… Dobrze, że nie ma rannych…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here