Powiadomienia push – czyli jak zarzucić wędkę na klienta?

0
137
fot. materiały prasowe

W dzisiejszych czasach zwykły banner reklamowy to już za mało. Nachalne prezentacje usług czy produktów opatrzone ogromnymi napisami „kup” i „zamów” w tej formie nie przekonują nikogo, a wręcz skłaniają użytkowników internetu do obchodzenia reklam różnymi metodami. Jak sprawić, by oferta dotarła wprost do klienta, a przy tym nie krzyczała i nie odstraszała swoją formą? Pomogą w tym powiadomienia push.

Czym są powiadomienia push?

Z powiadomieniami push na co dzień mają do czynienia użytkownicy internetu, niezależnie od tego, czy korzystają z sieci w komputerze czy ze smartfona. Są to małe wyskakujące okienka, które zawierają informacje potencjalnie ważne dla użytkownika. Mogą przybrać formę przypomnienia, zachęty lub propozycji kontaktu – także pozostawienia danych kontaktowych.

Powiadomienia push to wykorzystywane współcześnie, bardzo efektywne narzędzie marketingowe, z pomocą którego firma wychodzi do klienta poprzez złożenie mu bezpośredniej propozycji lub zadanie pytania, które tę propozycję uwzględnia. Zawierają zarówno tekst, jak i grafikę i dzięki temu są czytelne i łatwe w odbiorze – a przez to przyjazne użytkownikom. Zwykle uwzględniony jest w nich również link, który przekierowuje do oferty, na zareklamowaniu której zależy danej firmie najbardziej. To właśnie ona może w najlepszy sposób przekonać klienta do skorzystania z usług tej firmy.

 

Dlaczego powiadomienia push są skuteczne?

W przeciwieństwie do newsletterów powiadomienia push pokazują się same, ponieważ obsługujący je interfejs nie jest związany bezpośrednio z wyświetlaniem strony, a programem, w którym się ona wyświetla – czyli w przeglądarce internetowej lub aplikacji na smartfonie. Mają krótką formę, więc zapoznanie się z nimi nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu – jak ma to miejsce na przykład w przypadku newsletterów. Okazuje się także, że zapewniają one duże wskaźniki konwersji. Ich siłą bywa także jednoczesne wykorzystanie innych narzędzi marketingowych, takich jak opcja call-back, czyli pozostawienie danych kontaktowych, by firma mogła sama nawiązać kontakt z zainteresowanym.

Adnext.pl przeprowadzi Cię przez proces tworzenia powiadomień push dla Twojej firmy. Pomoże dobrać sposób przekazu indywidualnie do potrzeb firmy, jak i klientów.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here