Policyjny pościg za szarżującym motocyklistą (WIDEO)

0
379
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali kierującego motocyklem 28-latka, który wyprzedzał inne pojazdy pomimo linii podwójnej ciągłej, a następnie nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. – Młody mężczyzna próbował uciekać leśnymi ścieżkami, ale kierująca BMW policjantka nie dała mu żadnych szans. Popisy motocyklisty zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu – informuje zielonogórska policja.
Próbował uciec policjantom

– W poniedziałek /22 lutego / patrol ruchu drogowego w składzie sierżant Justyna Roszkowska i sierżant Radosław Czerny zatrzymał kierującego motocyklem, który nie dość, że popełnił wykroczenia drogowe, to jeszcze próbował uciec policjantom. Kierująca BMW policjantka nie dała uciekającemu żadnych szans i pomimo, że próbował uciec bagnistą leśną ścieżką, kontynuowała pościg, aż wspólnie z kolegą z patrolu i zatrzymała motocyklistę – informuje policja.

Nie miał uprawnień
Okazało się, że kierującym jest 28-latek, bez uprawnień. – Młody mężczyzna odpowie za wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej, kierowanie pojazdem nie posiadając uprawnień do danej kategorii, brak badań technicznych, jak również za zasłanianie tablicy rejestracyjnej aby uniemożliwić policjantom odczytanie jej numeru i tym samym identyfikację kierującego – wyjaśnia policja.  Jednak najpoważniejsze konsekwencje grożą mężczyźnie za popełnione przestępstwo – niezatrzymanie się do kontroli pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych włączonych przez policjantów. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa została skierowana do sądu, a nagranie z kamery policyjnego radiowozu będzie dowodem obciążającym kierującego. Poniżej znajdziecie wideo Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.
PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here