Policja złapała wandali, który rysowali bazgroły. Podawali się za artystów malarzy….

3
463
fot. KMP Zielona Góra

– W nocy z soboty na niedzielę, zielonogórscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podających się za artystów malarzy, którzy sprayem pomalowali ścianę jednego z budynków przy ulicy Żołnierzy II Armii. Wobec mężczyzn sporządzony został wniosek o ukaranie do sądu – informuje zielonogórska policja. 

Zielonogórscy policjanci z wydziału kryminalnego komendy miejskiej podczas prowadzonych w nocy z niedzieli na poniedziałek działań operacyjnych, zauważyli na ulicy Żołnierzy II Armii dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn, niosących duże torby. – Policjanci postanowili sprawdzić co robią w tym miejscu w środku nocy. Po wylegitymowaniu okazało się, że to 41-letni zielonogórzanin i jego 29-letni kolega, mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Zainteresowanie policjantów wzbudziła natomiast zawartość toreb niesionych przez mężczyzn, tj. puszki z farbą w sprayu – informuje policja.

Mężczyźni tłumaczyli policjantom, że jeden z nich jest artystą malarzem i że właśnie wracają z wernisażu w jednej z zielonogórskich galerii. – Policyjny nos podpowiedział jednak policjantom, że wersja podawana przez mężczyzn mija się z prawdą, wobec tego poszli w kierunku znajdującego się niedaleko budynku usługowego. Gdy podeszli bliżej, na jednej ze ścian zobaczyli sporych rozmiarów szpecące ją rysunki. W powietrzu unosiła się jeszcze silna woń farby, świadcząca o tym, że graffiti zostało wykonane niedawno. Wobec tak niezbitych dowodów, jeden z mężczyzn przyznał się, że to on pomalował ścianę. Prowadzone w tej sprawie postępowanie w związku z popełnionym wykroczeniem wyjaśni także rolę w tym chuligańskim czynie drugiego z mężczyzn – informuje policja.

Sprawa jest rozwojowa i swój finał znajdzie w sądzie. Za umieszczenie w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym napisu lub rysunku bez zgody zarządzającego tym miejscem, osoba podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. -Sąd może orzec także przepadek przedmiotów przeznaczonych do popełnienia wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1500 złotych, a także zobowiązać osobę do przywrócenia stanu poprzedniego – informuje policja.

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here