Policja robi podsumowanie Świąt Wielkanocnych: były interwencje domowe, nie było zdarzeń kryminalnych

0
166
fot. ZielonaNews.pl

Święta Wielkanocne za nami. Policja podsumowuje: w naszym powiecie minęły spokojnie i bezpiecznie. Nie zanotowano poważnych zdarzeń kryminalnych.
Policjanci interweniowali 377 razy, zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, byli wzywani do 37 kolizji drogowych. Zatrzymane zostały 3 osoby poszukiwane. Nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych. Było za to sporo interwencji domowych.

Interwencje domowe. Główna przyczyna: alkohol

Jak w każde święta, również w okresie minionej Wielkanocy zielonogórscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu. – W dniach od 2 do 5 kwietnia mundurowi interweniowali 377 razy, w niedzielę i poniedziałek średnio 70 razy w ciągu doby. Część z nich to tradycyjnie interwencje domowe dotyczące nieporozumień, głównie w związku z nadmiernym spożyciem alkoholu – informuje policja.  Do Izby Wytrzeźwień w Raculi policjanci odwieźli w te święta 14 osób. Nie zanotowaliśmy poważnych przestępstw kryminalnych.

Nie doszło do żadnych wypadków drogowych

Na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a policjanci ruchu drogowego wezwani byli do 37 kolizji.
– Wszystkie patrole oczywiście kontrolowały trzeźwość kierujących, zatrzymano 7 nietrzeźwych za kierownicą oraz jedną osobę kierującą mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Policjanci zatrzymali również 6 praw jazdy – w tym wyjątkowo lekkomyślnemu piratowi drogowemu, który w piątek po południu jechał bardzo zatłoczoną Trasą Północną z prędkością 149 kilometrów na godzinę w miejscu gdzie dozwolone jest jedynie 70 kilometrów na godzinę.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here