Pierwsze buty dla dziecka wpływają na prawidłowy rozwój stóp. Wybierz je mądrze!

0
183
fot. materiały prasowe

Zazwyczaj w okolicach dziesiątego miesiąca życia dziecka, zaczyna ono podejmować próby samodzielnego wstawania. Proces pionizacji może przebiegać w różny sposób, a zanim maluch opanuje sztukę chodzenia, upłynie trochę czasu. I choć z kupnem pierwszych bucików nie trzeba się spieszyć, gdyż bosa stopa świetnie rozwija się bez wsparcia, w końcu nadejdzie czas wyboru. O czym należy pamiętać udając się do sklepu oraz jak ustrzec się błędów, związanych z zakupem nieodpowiedniego obuwia dla dziecka? Odpowiadamy.

Zafunduj dziecku zdrowe buciki z nowoczesną podeszwą MEMO

Istnieje kilka zasad, ułatwiających podjęcie decyzji, związanej z wyborem pierwszych butów dla swojej pociechy. Najczęściej mówi się o tym, aby obuwie było lekkie i elastyczne. Powinno też być idealnie dopasowane do rozmiaru stópki, tak, żeby nie krępowało ruchów palców. Uwagę należy zwrócić na zapiętek – wskazane jest, żeby ten był usztywniony i stanowił optymalną podporę. Kluczowa pozostaje oczywiście podeszwa, która nie może być za cienka ani za gruba. Najlepiej, kiedy jest na niej umieszczony charakterystyczny znak “Zdrowej Stopy”, przedstawiający uśmiechniętą stópkę na żółtym tle. Potwierdza on, że buty pozytywnie przeszły specjalistyczne badania: mają prawidłowy kształt, należycie zabezpieczają stopy i cechują się estetyką wykonania.

Rekomendowanym rodzajem podeszwy jest ta, wyposażona w system MEMO. Umożliwia on codzienną kontrolę procesu ścierania, który u dzieci z dysfunkcjami stóp przebiega inaczej, niż u tych, których stopy rozwijają się prawidłowo. Buty ortopedyczne dla dzieci MEMO służą między innymi profilaktyce; gdy maluch źle stawia stopę, podeszwa zaczyna się ścierać w wyznaczonych strefach. Dla rodziców to sygnał, że trzeba zakupić wkładki ortopedyczne lub udać się z dzieckiem na wizytę u specjalisty.

Buty profilaktyczne znakomitym wyborem do nauki chodzenia

Poznawanie tajników chodzenia nie może wiązać się z dyskomfortem, wynikającym ze źle dobranych butów. Modele, które uciskają palce i są zbyt ciężkie, mogą przyczynić się do powstania deformacji lub wyrobienia nieprawidłowych nawyków chodzenia. Unikać należy źle wyprofilowanego obuwia, wykonanego ze sztucznych materiałów. Za surowiec polecany przez ekspertów uchodzi naturalna skóra kozia. Wykonane z niej buty ortopedyczne z podeszwą MEMO można zamówić w sklepie ze zdrowym obuwiem dla dzieci BOOCIKI. Sprawiając maluszkowi prezent w postaci wysokiej jakości butów, inwestujesz w jego zdrowie. Stabilne obuwie profilaktyczne trzyma stopę, zapobiega nadmiernemu poceniu i ułatwia kontrolę procesu kształtowania się chodu. W ofercie sklepu BOOCIKI są dostępne sandały, trampki, kozaki, kapcie i inne modele obuwia, a także profesjonalne wkładki ortopedyczne w rozsądnych cenach. Sprawdź, jakie buty będą odpowiednie dla Twojego dziecka i złóż zamówienie bez wychodzenia z domu.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here