Okradł pijanego i poszedł kupić skrzynkę piwa i papierosy

0
154
fot. KMP Zielona Góra

16 maja ok. godz. 21.00 w Trzebiechowie lekko podchmielony mężczyzna został zaatakowany. Napastnik go obezwładnił i ukradł mu portfel, w którym było 1200 złotych. Pokrzywdzony natychmiast poinformował policję. Policjanci po godzinie od zdarzenia złapali rabusia.  Jak ustalili później policjanci, za ukradzione pieniądze sprawca kupił m.in. skrzynkę piwa i papierosy

Sprawna akcja policji

– W wyniku działań operacyjnych, policjanci z komisariatu w Sulechowie wytypowali potencjalnego sprawcę i zatrzymali go już w godzinę po zdarzeniu. Okazało się, że to 33-letni mężczyzna, znany policji i już wcześniej notowany, ale za inne przestępstwa. Przy zatrzymanym znaleziono i odzyskano część pieniędzy oraz skrzynkę piwa. 33-latkowi przedstawiono zarzut rozboju, a następnie został przesłuchany. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu –poinformowała Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie, mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, a ponadto Prokurator orzekł także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Według kodeksu karnego za to przestępstwo grozi kara od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here