Nowy zegar na ratuszu nie każdemu się podoba i jest za cichy? (SONDA)

0
336
Który zegar wyglądał lepiej na wieży ratuszowej?

Pod koniec maja na wieżę ratuszową wrócił zegar. Część mieszkańców zmian nie zauważyła, ale znaleźli się tacy, którym się one nie spodobały.

Zegar ma teraz czarne tarcze, takie jakie miał zegar historyczny, który na wieży ratuszowej do 1926 roku. Potem zegar miał białe tarcze. Mieszkańcy miasta już się z nim oswoili. Ale niestety w sierpniu ubiegłego roku podczas burzy w wieżę ratuszową uderzył piorun. Zegar się zepsuł i mimo naprawy, szwankował. Dlatego miasto podjęło decyzję o zmianie. Wymiana zegara na taki z czarnymi tarczami był podyktowany względami historycznymi.

Czy zegar jest za cicho?

Podczas dzisiejszej rozmowy w audycji Prezydent na 96 FM na łamach radia Index jedna ze słuchaczek zwróciła uwagę, że zegar jest mało estetyczny, a wydawany przez niego dźwięk jest ledwo słyszalny. Prezydent wyjaśniał, ze miasto uległo namowom przedstawicieli środowisk artystyczno-społecznych, które nalegały, żeby wrócić do tego jak zegar wyglądał wcześniej. – Specjaliści jak twierdzą to tak robimy. Co do poziomu bicia, to postaram się dowiedzieć. Powinno dać się wyregulować, bo zegar jest sterowany elektronicznie – tłumaczył prezydent.

A jak Wam się podoba nowy zegar?

Który zegar wolelibyście na ratuszu?

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here