Nowy kierunek kształcenia w Zielonej Górze rusza już od września

0
190
Zrób plakat Dni Zielonej Góry
freepik.com

Technik agrobiznesu z innowacją pedagogiczną ekożywność i winiarstwo to nowy kierunek kształcenia w Zielonej Górze, który będzie dostępny już od następnego roku szkolnego.

Nowy kierunek kształcenia w Zielonej Górze związany z regionem

Nowy kierunek będzie dostępny w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze. Po ukończeniu 5 lat nauki na tym kierunku absolwenci otrzymają tytuł technika. W trakcie nauki uczniowie będą przyswajać wiedzę z zakresu przetwórstwa żywności, prowadzenia produkcji roślinnej i zwierzęcej, technologii winiarstwa, planowania i prowadzenia upraw winorośli, a nawet zaopatrzenia gospodarstwa w środki do produkcji winorośli. Uczniowie nauczą się jak sadzić i pielęgnować rośliny, chronić je przed szkodnikami, chwastami i chorobami oraz jak kontrolować i oceniać plony, a do tego przeprowadzać zbiory.

Praktyczne umiejętności uczniowie zdobywać będą w Lubuskim Centrum Winiarstwa, a także na Winnicy Samorządowej w Zaborze. Nabyta wiedza i umiejętności pozwolą absolwentom na podjęcie pracy m.in. w rolniczych przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych bądź założenie własnej działalności o podobnym charakterze. Ponadto pracy będą mogli szukać jeszcze w instytucjach służb rolnych i urzędach.

Kierunek objęty patronatem

Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objęła marszałek województwa Elżbieta Anna Polak. Zanim uruchomiono kierunek, doszło do podpisania listu intencyjnego między Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, a Zieloną Górą. Kierunek powstał z związku z rozwojem w regionie winiarstwa oraz powstawaniem nowych winnic.

Więcej informacji na temat kierunku kształcenia udziela Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego przy ul. Botanicznej 66 w Zielonej Górze, telefon 68 451 38 88, adres mailowy: zgzsipkz@wp.pl

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here