Noc spadających gwiazd w towarzystwie astronoma z Planetarium Wenus

0
716
Abstract photo created by kjpargeter - www.freepik.com

14 sierpnia, w godzinach 21:30 – 23:30, w ramach “Lata Muz Wszelakich”, Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus organizuje 4. edycję Nocy Spadających Gwiazd. – Podczas całego wieczoru towarzyszyć nam będzie komentarz na żywo astronoma z Planetarium Wenus – informuje Sonia Zientkowska z Planetarium Wenus.
Rój spadających meteorytów

Co roku w sierpniu na niebie możemy zaobserwować rój spadających meteorytów – Perseidów. Żeby urozmaicić patrzenie w rozgwieżdżone niebo będzie można posłuchać opowieści astronoma z Planetarium Wenus, który z pewnością opowie o tym, co i dlaczego widzimy na nocnym niebie.

Posłuchamy transmisji
– Tak jak zawsze podczas tego wydarzenia będziemy wspólnie z prowadzącym wypatrywać spadających gwiazd. Tym razem nie spotkamy się jednak twarzą w twarz, ale posłuchamy transmisji z obserwacji. Transmisja na żywo emitowana będzie w Radiu Index 96 fm oraz na fanpage’u Planetarium Wenus – informuje S. Zientkowska.

Koc, niebo i transmisja… no i coś na komary
Wystarczy znaleźć kawałek nieba, wygodnie rozłożyć się na kocu (warto też wziąć coś na komary, bo raczej nas nie oszczędzą), patrzeć w niebo i włączyć transmisję Planetarium Wenus na Facebooku (lub radio). – Bądźmy w różnych miejscach na Ziemi, ale popatrzmy w to samo niebo, słuchając tej samej audycji – zachęca S. Zientkowska.

Źródło: Materiały prasowe Planetarium Wenus

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here