„Nikt nie jest doskonały” w Filharmonii Zielonogórskiej. To trzeba zobaczyć!

0
441
Nikt nie jest doskonały Zielona Góra

Już 23 kwietnia o godz. 17.00 w Filharmonii Zielonogórskiej zobaczmy doskonały spektakl „Nikt nie jest doskonały” Simona Williamsa. Jest to komedia na czasie, którą powinien obejrzeć każdy od nastolatka po dziadka! Grana m.in w Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, a teraz w Polsce! Bilety są jeszcze do nabycia.

Ujawnią prawdziwe pragnienia, tęsknotę, marzenia

Spektakl ten opowiada historię pewnej rodziny, która  zostaje uwikłana w komiczny splot wydarzeń. Sukces z  wysoką nagrodą w tle podkręcają wyobraźnię bohaterów, a ich zróżnicowane temperamenty i podejście do życia są przyczynkiem dla wielu przekomicznych sytuacji i zabawnych dialogów. Życiowe teksty wplecione w kontekst niezwyczajnych wydarzeń odkrywają skrywane marzenia i ujawniają  prawdziwe tęsknoty  bohaterów, doprowadzając w efekcie do pogłębienia ich wzajemnych  relacji. Simon Williams napisał tekst o miłości na przekór własnej agentce, która na informację o tym skonstatowała, ależ faceci nie piszą romansów!. Wzorcem samego Williamsa Dziadek GUS to żwawy i pełen dowcipnych pomysłów, błyskotliwy komentator życia , który żyje za pan brat z wnuczką Dee Dee, ale nie do końca rozumie zachowanie swojego introwertycznego syna Leona, „nieśmiałego do kobiet” i nudnego statystyka. Ale historia kołem się toczy i nieśmiały Leonard ujawni swój talent nie tylko pisarski…

Nikt nie jest doskonały” w Zielonej Górze z plejadą gwiazd

Plejada znanych i lubianych aktorów zapewnią dwie godziny relaksującej zabawy,  poprawią nastrój,  ale też sprowokują do refleksji na temat naszych wzajemnych relacji, które chociaż niedoskonałe, bronią się, gdy zbudowane są na miłości  szacunku. Świetna, zabawna komedia sprawi widzom dużo radości i przyjemnej refleksji.

Popularny gag przebieranki mężczyzny w kobietę zwłaszcza w wykonaniu Jacka Rozenka / Wojciecha Błacha w roli Leonarda to prawdziwe mistrzostwo, podobnie jak znane i lubiane pierwowzory. Przypomnijmy sobie uroczą polską komedię z 1972 roku „Poszukiwany, poszukiwana”, czy genialnego Dustina Hoffmana w filmie „Tootsie”,  albo klasyk „Pół żartem, pół serio”, w którym Jack Lemmon i Tony Curtis, w przebraniu kobiecym, bawili nas do łez, aby w ostatniej sekwencji filmu Joe. Brown mógł powiedzieć: „NIKT NIE JEST DOSKONAŁY”.

Obsada:

MAGDALENA WALIGÓRSKA – LISIECKA/MARTA CHODOROWSKA  w roli pięknej Harriet Copeland WOJCIECH BŁACH/JACEK ROZENEK to uroczy, statystycznie nieśmiały Leonard MICHALINA SOSNA/MARTA CHODOROWSKA  w roli żywiołowej nastolatki  Dee Dee ZDZISŁAW WARDEJN/WOJCIECH DURIASZ to Dziadek Gus, rubaszny i zabawny

 

Twórcy:

Autor: Simon Williams

Przekład: Elżbieta Woźniak

Reżyseria: Piotr Dąbrowski

Współpraca reżyserska: Zdzisław Wardejn

Scenografia: Justyna Joniec

Kostiumy: Sylwester Krupiński

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here