Nasz sposób na fachową regeneracje turbosprężarki

0
183
fot. materiały prasowe

Turbosprężarka została zaprojektowana w taki sposób, aby móc bezbłędnie pracować z silnikiem przez cały okres jego eksploatacji. Awarie zdarzają się rzadko, również nie wymagają one specjalnych napraw. Jednak od czasu do czasu turbosprężarka może się wymagać przywrócenia do życia.

Uszkodzenie turbosprężarki może być spowodowane przez ciała obce lub zanieczyszczony olej. Awaria może również być spowodowana przez przerwy w dostawie oleju lub niedobór ciśnienia oleju i przegrzanie. Dobra wiadomość jest taka, że turbosprężarka może być naprawiona, po czym będzie mogła ponownie sprawnie funkcjonować. Ten rodzaj naprawy nazywamy regeneracją turbosprężarki. Zespół KRYMAR to profesjonalni fachowcy, którzy specjalizują się w regeneracji turbo. Jak to robimy?

Proces naprawy obejmuje następujące kroki:

  • Demontaż turbosprężarki.
  • Mycie i czyszczenie wszystkich elementów.
  • Kontrola i ocena punktów pomiarowych określonych przez producenta.
  • Wymiana elementów.
  • Wyważanie koła wirującego.
  • Końcowy montaż.
  • Sprawdzenie naprawy.
  • Regulacja ciśnienia doładowania.

Przygotowania

Po dostarczeniu turbosprężarki jest ona dokładnie składana na części. Poszczególne elementy są następnie poddawane procesom mycia i piaskowania. Jednym słowem, regeneracja turbosprężarki zaczyna się od przywrócenia się jej do pierwotnego wyglądu. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie dokładny przegląd turbo w celu zdiagnozowania awarii i możliwości poinformowania klienta o jej przyczynie. Następnie przeprowadzane są szczegółowe oględziny powierzchni i kontrola wszystkich punktów pomiarowych określonych przez producenta. Celem tego procesu jest ocena, czy obracające się elementy spełniają niezbędne kryteria i mogą być ponownie wykorzystane. Jeśli nie, to są one wymieniane na nowe . Wszystkie części do regenerowanych turbosprężarek jakie używa KRYMAR to oryginalne produkty od renomowanych producentów.

Właściwa naprawa

Kolejnym etapem jest wyważanie wału, po czym montowany jest korpus turbosprężarki. Zakładane są nowe łożyska, kołnierze olejowe, pierścienie zabezpieczające i uszczelki. Regeneracja turbosprężarki nie może odbyć się bez tego. Istnieje możliwość wyważenia turbo w prędkościach pod krytycznych, krok ten nie jest konieczny, ale pozwala na kontrolę niedowagi i wykonanie ewentualnej korekty w kolo turbinowym i kole sprężarki. Podczas tej kontroli zregenerowana turbina jest podłączona do układu olejowego i proces ten trwa na tyle długo, że może być również kontrolą szczelności turbosprężarki. Nie jest to możliwe podczas normalnego wyważania ze względu na krótki czas trwania tego procesu. Kolejną fazą naprawy jest wyważenie turbosprężarki w warunkach i obciążeniach jakiej jest poddawana w czasie normalnej pracy w samochodzie. Następnie wykonywany jest końcowy montaż i regulacja ustawienia zaworu regulacyjnego (jeśli jest częścią budowy danej turbosprężarki). Końcowym etapem regeneracji turbosprężarek jest jej końcowa kontrola i ewentualna regulacja ciśnienia doładowania. Każda naprawa jest potwierdzona protokołem z bilansu końcowego i kartą gwarancyjną.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. KRYMAR to zespół wykwalifikowanych specjalistów z wiedzą i doświadczenie. Wybierając nas zostawiasz swój samochód w dobrych, fachowych rękach. Naszą specjalnością jest regeneracja turbosprężarek oraz czyszczenie filtrów DPF. Jesteśmy dumni z jakości naszych usług, do których podchodzimy rzetelnie i skutecznie. Każda wizyta u nas jest poprzedzona darmową wyceną naprawy. Jesteśmy profesjonalnymi technikami godnymi zaufania.

Zapraszamy również do:
Auto Klinika Białystok
http://autoklinika.bialystok.pl/felgi/malowanie-proszkowe-felg/
ul.Sosabowskiego 1
15-178 Białystok

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here