Modelowa praca w Nowej Soli – dołącz do nas!

0
250
fot. materiały prasowe

Rynek pracy w Polsce podlega dynamicznym zmianom. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, za sprawą Covid-19, wielu z nas odczuwało niepewność jutra. Wielu pracodawców było zmuszonych obniżać wynagrodzenia, w niektórych branżach zaczęto masowo zwalniać ludzi. Każdy z nas na pewno usłyszał o przypadkach zwolnionego znajomego, kogoś z dalszej lub bliższej rodziny, a być może nawet sam pozostał bez pracy. Częstokroć działo się to praktycznie z dnia na dzień.

Mając różne zobowiązania finansowe, takie jak kredyty, cykliczne opłaty, alimenty czy bieżące wydatki, perspektywa pozostania bez pracy jest bardzo frustrująca i rodzi ogromne napięcie.

Nawet teraz, gdy trochę „oswoiliśmy się”, że żyjemy w innych, niż przed rokiem, czasach, znaczna część ludzi zastanawia się, czy mogą podejmować istotne finansowe decyzje i brać na siebie nowe zobowiązania. Czy możemy ufać, że przyszłość, która na pewno będzie inna od tego co już znamy, będzie dla nas bezpieczna i stabilna?

Zadając sobie te pytania musimy pamiętać, że kryzys nie zawsze dotyka w równym stopniu wszystkich. Są branże i firmy, które w minionych miesiącach zwiększają swoje obroty oraz poziom zatrudnienia. Do takich należy m.in. nasza firma – Model Opakowania Sp. z o.o., której historię, możliwości oraz plany chcemy Ci przybliżyć.

Rodzinna firma z bogatą historią

Historia firmy Model to 139 lat działalności w obszarze produkcji opakowań z tektury falistej. Z całą pewnością chociaż raz trzymałeś w ręku lub widziałeś opakowany przez nas produkt. Produkujemy od pudełek na czekoladki, opakowania na perfumy, tacki do transportu pieczywa, kartony, w których przewożone są leki, środki gospodarstwa domowego, czy części maszyn po ekspozytory, z których bierzesz produkty w sklepie.

W Polsce mamy trzy zakłady produkcyjne: w Biłgoraju, Czosnowie pod Warszawą oraz najmłodszy, w Nowej Soli. To właśnie tu, w związku z dynamicznym rozwojem i ciągłymi inwestycjami, aktualnie przyjmujemy nowych pracowników.

Mamy przyjemność pracować w bardzo ciekawej branży, która rozwija się od wielu lat i ma przed sobą wciąż wspaniałe perspektywy. Cieszy nas, że w czasie pandemii koronawirusa możemy bez zakłóceń produkować opakowania, także dla branży spożywczej, higieniczno-sanitarnej i farmaceutycznej. Dzięki podejmowanym przez nas działaniom zapewniającym bezpieczeństwo naszych współpracowników, możemy nie tylko zachować dotychczasowe miejsca pracy, ale także tworzyć nowe. W naszym zakładzie w Nowej Soli, realizujemy inwestycje zwiększające moce produkcyjne oraz poszerzające portfolio naszych produktów. Zapraszamy do naszego zespołu!” mówi Artur Drozdek, Dyrektor Zakładu w Nowej Soli.

Dobra atmosfera i fajni ludzie to podstawa!

W Nowej Soli aktualnie pracuje 130 osób – to doświadczone specjalistki i specjaliści ds. projektowania, produkcji i logistyki, sprzedaży, operatorzy maszyn oraz wózków widłowych. Model Opakowania to firma, z którą ludzie chcą się związać na lata. Do najczęściej wskazywanych przez naszych pracowników zalet firmy Model, jako pracodawcy, należą: pewność, stabilna pozycja rynkowa i znakomite relacje w zespołach. Dzięki dobrej atmosferze, bo jak sami pracownicy mówią: „Nie przychodzimy do pracy z bólem brzucha, tylko z przyjemnością. Lubimy tu być”.

Lubię pracę w Model Opakowania, bo większość osób, z którymi pracuję to świetni ludzie. Bardzo dużo zależy ode mnie i widzę, że robię coś ważnego – ekologiczne opakowania. Poza tym to jest nowoczesna firma, która cały czas się rozwija, dużo inwestuje i jest liderem technologii w swojej branży”

Marcin, produkcja

Bycie uczciwym, wspierającym chęć rozwoju i szanującym ludzi pracodawcą wynika bezpośrednio ze strategii biznesowej firmy Model. Ma być rodzinnie, sprawiedliwie, z równym dostępem do rozwoju i dokładnie tak jest. W rezultacie, takich opinii jak powyższa, usłyszysz od naszych pracowników dużo więcej. Popytaj wśród znajomych, może ktoś z nich już u nas pracuje.

Świetna atmosfera i zawsze zgrany zespół, na który mogę liczyć. Praca jest zawsze zróżnicowana, a zarazem ciekawa”

Beata, produkcja

Nowoczesne technologie

Zakład Model Opakowania w Nowej Soli jest nowoczesny i dysponuje kompletną technologią w zakresie wycinania opakowań i nadruku fleksograficznego o jakości HD. Stale rozwijamy nasze portfolio rozwiązań w obszarze opakowań papierowych w oparciu o nowe, wiodące na rynku innowacje. Maszyny nowej generacji umożliwiają nam m.in. efektywną obsługę klientów z branży e-commerce. Działamy w ciągle zmieniającym się otoczeniu, dlatego, aby być jeszcze bardziej cenionym przez naszych Klientów partnerem, jesteśmy elastyczni i szybko reagujemy na potrzeby rynku. Jesteśmy sprawczy i dlatego z optymizmem patrzymy w przyszłość. Wiemy, że każdy z nas ją kształtuje. Dlatego jesteśmy przekonani, że w czasach zdominowanych przez pandemię koronawirusa, możemy dalej inwestować, rozwijać się i zwiększać zatrudnienie, pozostając godnym zaufania pracodawcą. Dowodem na to jest realizacja najnowszej inwestycji w naszym zakładzie w Nowej Soli – budowa hali produkcyjnej, w której staną nowoczesne maszyny sterowane cyfrowo oraz automatycznego magazynu półproduktów o wysokości ponad 20 metrów.

Dzielimy się wiedzą

Uczenie się jest jednym z filarów naszej kultury organizacyjnej. Rozumiemy je zarówno jako podnoszenie kompetencji zawodowych, jak i szersze poznawanie świata opakowań, w którym funkcjonujemy. Realizując cel, by zdobytą wiedzą dzielić się ze współpracownikami, powołaliśmy do życia Uniwersytet Model. Co to oznacza w praktyce? Dysponujemy wyjątkowym, pod względem zawartości oraz wielkości, zbiorem uporządkowanych materiałów dydaktycznych, filmów, artykułów, instrukcji, etc. a każdy z pracowników Model może zostać słuchaczem wybranych przez siebie, prowadzonych przez kolegów i koleżanki, szkoleń.

Zapewnione benefity

Naszym pracownikom oferujemy dofinansowanie do posiłków, dwa razy do roku dodatkowe bonusy świąteczne, oraz paczki mikołajkowe dla dzieci.

W czasach przed pandemią regularnie organizowaliśmy imprezy integracyjne, które aktualnie są, z przyczyn oczywistych, zawieszone. Oczywiście wrócimy do tej tradycji, gdy tego rodzaju spotkania będą już możliwe.

Ponadto do dyspozycji pracowników i ich rodzin są setki obiektów sportowych w ramach karty sportowej oraz grupowe ubezpieczenie. Powołaliśmy również specjalny fundusz „Model dla…”, w ramach którego pracownicy co roku zbierają 1% z podatku, a firma dokłada trzykrotność sumy zebranej przez zespół. Wszystko trafia do pracowników i ich rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej – np. spowodowanej chorobą.

Z pełnym przekonaniem polecam firmę Model. Mam głównie pozytywne doświadczenie z pracy. Firma daje możliwości rozwoju oraz awansu, dzięki temu praca jest bardziej satysfakcjonująca. Relacje między współpracownikami, a przełożonymi są przyjazne, dzięki temu atmosfera w pracy jest bardzo dobra”

Martyna, produkcja

Kto może liczyć na etat?

Od pracowników oczekujemy zaangażowania, odpowiedzialności i chęci do nauki – to w rekrutacji zawsze będzie dla nas najważniejsze i jest starannie analizowane przez osoby odpowiedzialne za rekrutację” – mówi Beata Gubernat – Kierownik ds. personalnych. „Proces rekrutacji zaczyna się od analizy CV kandydata, następnie wybrane osoby zapraszamy na spotkanie kwalifikacyjne, które odbywa się w obecności przyszłego przełożonego. Spotkanie rekrutacyjne jest jednocześnie dobrą okazją, żeby zobaczyć zakład. Kandydaci są zapraszani przez nas na wizytę na produkcję. Dzięki temu mogą przekonać się na własne oczy, w jaki sposób będzie wyglądać ich przyszła praca. Swoje CV można wysłać do nas elektronicznie, pamiętając o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, na adres rekrutacja.mns@modelgroup.com lub podjechać bezpośrednio do naszego zakładu, zlokalizowanego przy ulicy Inżynierskiej 1 w Nowej Soli i zostawić papierową wersję CV w dyżurce/ochronie.”

Jeśli zależy Ci na odpornym na kryzys, stabilnym miejscu pracy, w którym będziesz się rozwijać, jeśli chcesz mieć wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość i poczucie, że to co robisz jest naprawdę ważne dla ludzi, z którymi pracujesz, a atmosfera sprzyja nawiązywaniu zdrowych, opartych na szacunku relacji, to Model Opakowania jest firmą dla Ciebie. Serdecznie zapraszamy, dołącz do Nas!

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here