Los Pitutos zagra w Zielonej Górze

0
293

Chilijski zespół Los Pitutos zagra na finał festiwalu IV CORNO – Brass Music Festival. Usłyszymy znane boleros, cumbias i joropos, łączone z własnymi kompozycjami muzyków kwintetu. Ta unikalna mikstura, w nastrojowych wnętrzach Piwnicy Artystycznej Kawon, poprowadzi nas w podróż do Ameryki Łacińskiej.

Liderem zespołu jest Matías Piñeira, pierwszy waltornista Filharmonii Monachijskiej. W skład zespołu wchodzą również: ÁLVARO ZAMBRANO – śpiew, gitara, keybord / MATÍAS PIÑEIRA – waltornia, śpiew / PABLO CAMUS – gitara / TOMÁS PERALTA – bas / CRISTIAN BETANCOURT – perkusjonalia.

Zespół zagra na zakończenie IV CORNO – Brass Music Festivalu, który odbędzie się w dniach 15-17 października 2020, w Zielonej Górze. W ramach festiwalu odbędą się trzy niezwykłe koncerty. To unikatowy i jedyny tego typu Festiwal w Polsce, obecnie największy zarówno w kraju, jak i w tej części Europy.

O festiwalu: CORNO – Brass Music Festival to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego odbywają się koncerty kameralne i symfoniczne w dosko-nałym wykonaniu, kursy mistrzowskie indywidualne i grupowe dla przyszłych muzyków, zajęcia uczące zdrowej postawy w graniu na instrumencie, wykłady i wystawa instrumentów. To jedyny taki festiwal w Polsce. CORNO skupia wokół siebie międzynarodową kadrę wykładowców, światowej sławy muzyków oraz specjalistów w zakresie pielęgnowania zdrowia w zawodzie muzyka. Aktywizuje nie tylko lokalną społeczność, ale także rozbudza sympatię i promuje piękne miasto Zieloną Górę. Na koncerty renomowanych gwiazd przyjeżdżają melomani z całej Polski. Uczestnicy warsztatów przyjeżdżają do Zielonej Góry z całego świata. CORNO – Brass Music Festival dołączył do rangi międzynarodowych wydarzeń i z powodzeniem rywalizuje jakością, programem artystycznym oraz ofertą warsztatową dla uczniów i studentów z wiodącymi festiwalami tego typu w Europie. Pomysłodawcami i organizatorami festiwalu są zielonogórzanie – Łukasz Łacny i Maciej Baranowski.
Więcej o samym festiwalu pisaliśmy tu: https://www.zielonanews.pl/iv-corno-brass-music-festival-odbeda-sie-niezwykle-koncerty-program-65134/

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.

Partnerami strategicznymi 4. Edycji CORNO – Brass Music Festival są Elektrociepłownia Zielona Góra oraz FAST Chemia Budowlana.
 
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli magazyn Presto, Gazeta Wyborcza, Zielona News, Radio Index 96 fm oraz Portal wzielonej.pl.
 
Partnerami wydarzenia są: Zielonogórski Ośrodek Kultury, STOART – Związek Artystów Wykonawców, Grupa GEZET, Stomvi, Sonore, Piotrowski Music, waltornia.pl.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here