Komfort codziennej pracy przy biurku ma bezpośrednie przełożenie na jej efektywność. Zadbaj o odpowiednie wyposażenie

0
96
fot. materiały prasowe

Wydajność to słowo-klucz, które prawdopodobnie najcelniej opisuje priorytety związane z zawodowymi wyzwaniami. Robić, więcej lepiej, wyprzedzić konkurencję! W każdej firmie nieustannie poszukuje się obszarów, które pozwalają zyskać choćby minimalną przewagę. Z jakiegoś powodu stosunkowo niewiele przedsiębiorstw i instytucji przywiązuje należytą wagę to tak prozaicznych elementów, jak krzesła i biurka. Okazuje się, że nawet w tej kategorii można wdrożyć technologiczne innowacje, dzięki którym cały zespół pracuje w warunkach sprzyjających osiąganiu rekordowych wyników.

Ergonomia odgrywa coraz większą rolę. Biurowe sprzęty nowej generacji mają mnóstwo użytecznych funkcji

Brak wygody czy dokuczliwy ból, pojawiający się przy wielogodzinnym siedzeniu w niemal niezmiennej pozycji, odczuwalnie obniżają możliwości pracowników. Trudno utrzymać pełną koncentrację, kiedy organizm coraz mocniej sygnalizuje kolejne dolegliwości. A mało która firma dostosowuje biurowe wyposażenie do osobistych preferencji swoich pracowników. Regulowane krzesła rozwiązują tylko część problemów, bo wysokość blatu biurka wpływa na stan mięśni i unerwienia rąk. Z jakiegoś powodu priorytety mają względy estetyczne – a żeby biuro prezentowało się ładnie i harmonijnie, wszystkie stanowiska muszą wyglądać identycznie. Tylko że osoba, która ma ponad 2 metry wzrostu nie będzie w stanie przybrać wygodnej pozycji w miejscu stworzonym z myślą o skromniejszych warunkach fizycznych. Oczywiście zakup nowych mebli dla każdego pracownika z osobna również nie wchodzi w rachubę, dlatego należy poszukać dostępnych już na rynku bardziej elastycznych rozwiązań.

Biurko elektryczne pozwala wyregulować położenie do blatu zgodnie z indywidualnymi preferencjami

Zasada działania takich sprzętów biurowych jest naprawdę prosta. Jednak od jakości wykonania zależy to, czy pracownikowi faktycznie będzie wygodnie. Regulowany blat musi utrzymywać stałą wysokość pod zmiennym obciążeniem – jeżeli zacznie odpadać po położeniu stosu dokumentów lub innego ciężaru, cały pomysł sterowania ustawieniem mebli spali na panewce. Nowoczesne biurko elektryczne powinno być wyposażone w co najmniej dwa silniki, siłowniki oraz stabilizatory. Eksperci z branży meblowej, przedstawiciele sklepu internetowego Deltivo, radzą również by zwrócić baczną uwagę na dostępny zakres ustawienia wysokości blatu. Wyposażenie z górnej półki pozwala na naprawdę dużą dowolność, praktycznie co centymetr. To znacznie elastyczniejsze i bardziej wygodne, niż wybór pomiędzy kilkoma predefiniowanymi wartościami.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here