Jest pomysł by przy pomniku na pl. J. Matejki pojawił się maszt z flagą Polski (SONDA)

1
325
fot. ZielonaNews.pl

Mieszkaniec wyszedł z propozycją, by na pl. Jana Matejki w okolicach stojącego tam pomnika pojawił się maszt z flagą Polski. W imieniu mieszkańca interpelację w tej sprawie zgłosił radny Jacek Budziński.
Masz z flagą Polski na pl. J. Matejki

W imieniu mieszkańca z propozycją występuje radny J. Budziński i przekazuje prośbę zielonogórzanina. – W związku z kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, proponuję by przy pomniku Niepodległości na Placu Jana Matejki zainstalować na stałe maszt flagowy z flagą RP – czytamy w interpelacji. Zielonogórzanin wyjaśnia, że taka forma byłaby podkreśleniem naszej dumy narodowej z odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli.

Jeśli nie plac Matejki, to inne miejsce…
– Umieszczanie masztów flagowych z flagą w przestrzeni publicznej na placach i przy pomnikach znajdujących się w polskich miastach jest coraz częstszą praktyką. Bardzo często natomiast spotykaną poza granicami naszego kraju. Poprzez widoczny maszt flagowy z flagą RP na Placu Matejki również Zielona Góra dołączyłaby do miast (np. Warszawa, Lublin), gdzie flaga RP jest umieszczona na stałe w przestrzeni publicznej, nie tylko przed lub na budynku urzędu. Proponowana lokalizacja jest związana z obecnym tam pomnikiem Niepodległości, jednakże gdyby powyższa była niemożliwa, to proponuję przestrzeń Placu Powstańców Wielkopolskich np. przy pomniku Dobosza Powstania Wielkopolskiego lub inne miejsce w Zielonej Górze – wyjaśnia mieszkaniec miasta.

Interpelacja w tej sprawie trafiła do urzędu i czeka na rozpatrzenie. Jak poznamy szczegóły odpowiedzi, to napiszemy na łamach naszego portalu.

A Wy co myślicie o tym pomyśle? Weźcie udział w naszej sondzie!

Czy flagi zainstalowane na stałe powinny pojawić się na pl. Matejki lub w innym zaproponowanym miejscu?

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. To kpina i żenada z Polaków. Ludzka podświadomość nie zna takiego słowa jak „nie”. Dlaczego nie obchodzimy święta suwerenności?
    Ponieważ Polska nie jest krajem samostanowiącym o sobie. Niejaki Morawiecki=pinokio czy jak mu tam naprawdę w któremś z wywiadów powiedział, że Polska należy do kogoś z zachodu! Więc przestańcie włodarze miasta słodko pierdzieć i podniecać się takimi paszkwilami. Już niedługo i wy odpowiecie za decyzje i machlojki jakie popełniliście i to prędzej niż wam się zdaje!

    Ps.
    https://sec.report/CIK/0000079312

    https://www.odkrywamyzakryte.com/polska-i-jej-instytucje-zarejestrowane-jako-firmy/

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here