Jechał autem i popijał wódkę. Zatrzymała go młoda policjantka po służbie

0
3863
fot. KMP Zielona Góra

Policjantka z I Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego komendy miejskiej w Zielonej Górze posterunkowa Kamila Machowiak udowodniła tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. – Wczoraj będąc poza służbą, jadąc samochodem zauważyła i zatrzymała nietrzeźwego kierującego, który jak się później okazało miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie – informuje zielonogórska policja.
Pił alkohol kierując autem

Posterunkowa Kamila Machowiak, policjantka  Wydziału Sztab Policji komendy miejskiej w Zielonej Górze jechała wczoraj po godzinie 17 drogą krajową numer 32 z Leśniowa Wielkiego do Zielonej Góry. – W pewnym momencie zauważyła kierującego fordem, który bardzo dziwnie się zachowywał: jechał zygzakiem, zwalniał  lub nagle przyspieszał . Jego zachowanie było na tyle zaskakujące, że zwróciło uwagę policjantki, która postanowiła to sprawdzić. Gdy wyprzedzała samochód zauważyła, że kierujący pije alkohol (w ręku trzymał półlitrową butelkę wódki) – wyjaśnia policja.

Śledziła pijanego kierowcę
Policjantka natychmiast zjechała na pobocze, powiadomiła dyżurnego zielonogórskiej policji, a następnie pojechała za kierującym fordem, cały czas informując dyżurnego gdzie się znajduje. – W pewnym momencie mężczyzna zjechał na Osiedle Leśne i się zatrzymał. Młoda policjantka nie zastanawiała się ani chwili, wybiegła ze swojego samochodu, żeby zabrać kierującemu kluczyki. Gdy otworzyła drzwi do jego pojazdu poczuła silną woń alkoholu, a na siedzeniu zauważyła do połowy opróżnioną butelkę wódki. Kierowca, którym okazał się 55-letni zielonogórzanin był agresywny, a jego agresja jeszcze się zwiększyła gdy zobaczył umundurowanych policjantów, którzy bardzo szybko dojechali na wskazane miejsce. Mężczyzna został przewieziony do komendy miejskiej, a przeprowadzone tam badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że 55-latek miał prawie 2 promile – informuje policja.

Kara pozbawienia wolności
Mężczyzna będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości, za które to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. – Postawa posterunkowej Kamili Machowiak zasługuje na szczególne wyróżnienie, gdyż jest to młoda 22-letnia funkcjonariuszka, która służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze pełni zaledwie od kilku miesięcy, od maja 2021 roku – informuje policja.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here