Jakie są rodzaje kredytów i czy warto korzystać z kredytu online?

0
82
fot. materiały prasowe

Kredyty można podzielić na wiele różnych kategorii. Najczęściej jednak dzielimy je na indywidualne oraz firmowe. Możemy je także podzielić pod względem celu kredytu, czasu spłaty, zabezpieczenia oraz waluty.

Jakie są rodzaje kredytów dla klientów indywidualnych?

Z kredytów przeznaczonych dla osób fizycznych mogą również korzystać przedsiębiorcy, ale tylko pod warunkiem, że pieniądze nie zostaną przeznaczone na działalność gospodarczą.

Dostępne kredyty dla klientów indywidualnych to:

  • Gotówkowy – jest to najpopularniejszy produkt bankowy, z którego korzysta najwięcej osób. Pieniądze można wydać na dowolny cel, a do uzyskania pożyczki wystarczą stałe wpływy na konto,
  • Hipoteczny – przeznaczony na zakup nieruchomości, działki pod budowę domu albo lokalu pod działalność biznesową. W tym przypadku wymagane są dokumenty przedstawiające zarobki oraz dodatkowe zabezpieczenia. Najczęściej pieniądze wypłacane są w transzach.
  • Samochodowy – przeznaczony na zakup auta. Podobnym rozwiązaniem jest także leasing,
  • Konsolidacyjny – tego rodzaju kredyt zazwyczaj jest po to, aby spłacić inne zobowiązania. Można w ten sposób zamienić wiele mniejszych pożyczek w jedną oraz zmniejszyć raty, a nawet wydłużyć okres spłaty.

Z jakiego kredytu mogą skorzystać przedsiębiorcy?

Kredyty dla podmiotów gospodarczych oferowane są zarówno przedsiębiorcom samodzielnie działającym, jak i mogą z nich skorzystać spółki i spółdzielnie oraz wszelkie osoby prawne z odpowiednio zdolnością kredytową.

Rodzaje kredytów dla firm to:

  • Dla nowych działalności – obecnie najpopularniejsze są kredyty udzielane osobom, które zakładają swój pierwszy biznes. Najczęściej kwoty, jakie można pożyczyć to około 20 000 zł, ale przy dodatkowym zabezpieczeniu można uzyskać znacznie większe sumy sięgające kilkuset tysięcy złotych na start firmy,
  • Obrotowy – zaciągany jest na bieżącą działalność. Pomaga regulować zaległe zobowiązania oraz nieopłacone faktury przez kontrahentów,
  • Inwestycyjny – jak jego nazwa wskazuje, musi zostać przeznaczony na pewnego rodzaju inwestycje. Możemy więc zakupić nowy samochód do firmy, sprzęt, narzędzia, a nawet całą linię produkcyjną. Kredyt można uzyskać w kwocie od kilkuset tysięcy do nawet kilku miliardów.

Czy warto korzystać z kredytu online?

Kredyt przez internet stał się obecnie jedną z najszybszych opcji pożyczania pieniędzy. Najczęściej wystarczy wypełnić tylko dane z dowodu osobistego, aby uzyskać do kilku tysięcy pożyczki. Dopiero przy zaciąganiu większego zobowiązania będziemy musieli podać dodatkowe dane, które zweryfikują nasze zarobki.

Żeby jednak pożyczać odpowiedzialnie i nie wpaść w kłopoty finansowe, warto dokładnie przeanalizować swoje zarobki oraz wydatki i ustalić, jaką ratę jesteśmy w stanie co miesiąc spłacać. Pomocny przy zaciąganiu kredytu online może być doradca finansowy, który znajdzie idealny produkt dopasowany do kredytobiorcy. W ciągu kilku minut znajdzie najlepiej dopasowane oferty i pomoże zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Wniosek można również samodzielnie wypełnić na stronie internetowej i poznać odpowiedź nawet w 15 minut.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here