Inwestycje drogowe w Lubuskiem. Jak idą prace? (ZDJĘCIA)

0
387
Jak idą Inwestycje drogowe w Lubuskiem?
Budowa drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wlkp./ fot. GDDKiA

Inwestycje drogowe w Lubuskiem idą na całego. Na wielu odcinkach można zauważyć robotników i pełno sprzętu. Jedna z inwestycji zakończyła się nawet przed czasem.

Inwestycje drogowe w Lubuskiem. Przegląd

Sprawna organizacja pracy pozwoliła na przedterminowe zakończenie inwestycji. Wykonawca zadania związanego z budową drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza zakończył roboty pół roku przed planowanym terminem.

Roboty drogowe trwają także na trasie Sulechów- Nowa Sól. W budowie jest odcinek 1 Sulechów- Zielona Góra.

Odcinek drugi Zielona Góra- Niedoradz

 

Odcinek trzeci Niedoradz- Nowa Sól

 

Wciąż jednak trwają prace związane z budową drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wlkp.

 

Jeszcze w tym roku planuje się wykonać remont obwodnicy Sulechowa, łącznic z rondem na węźle Sulechów. Wyremontowane w 2017 roku mają zostać także trzy odcinki na DK nr 92; Wilkowo- Świebodzin, Świebodzin- Wityń, Wityń- Lutol Suchy. W planach jest także przebudowa mostu drogowego nad rzeką Mierzęcka Struga w Dobiegniewie, który znajduje się na DK nr 22. Ta inwestycja ma zakończyć się we wrześniu następnego roku.

Obecnie trwają także prace budowlane na wiadukcie w miejscowości Chrobrów na DK nr 12, które mają zakończyć się we wrześniu, remont na DK nr 2 w Świecku, który ma zostać zrealizowany z końcem kwietnia. Ponadto remonty odbywają się na DK nr 29 w Drzeniowie oraz na DK nr 12 na trasie Lipinki Łużyckie- Żary.

Wkrótce rozpoczną się prace związane z wykonywaniem zadań związanych z programem Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Bezpieczeństwo pieszych wzrośnie poprzez wybudowanie chodników, które powstaną do połowy września tego roku. Prace obejmą takie miejscowości, jak Bożnów, Słubice i Dąbie.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here