Ile bonów turystycznych aktywowali już Lubuszanie?

0
342
ZUS Zielona Góra
fot. ZielonaNews.pl

Polski Bon Turystyczny cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. W całym kraju aktywowano ich już ponad 716 tys., to przeszło 17 proc. z przygotowanych 4 mln. bonów. – W naszym województwie aktywowano ich niemal 18 tys. ze 101,2 tys. – informuje Agata Muchowska, rzeczniczka lubuskiego ZUS. 

Bon turystyczny dla rodzin

Bon Turystyczny stanowi wsparcie zarówno dla polskich rodzin jak i  przedstawicieli krajowej branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku epidemii Covid-19. Bon przyznawany jest na dziecko, na które przysługuje „500+”. Wyjątkiem są dzieci z niepełnosprawnością, na które dostaną podwójny bon, jednak aby otrzymać drugi, należy złożyć na PUE ZUS odpowiednie oświadczenie. Bonem można będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski.

Ile bonów wydano w Lubuskiem?

– Lubuszanie bardzo chętnie korzystają z tego rozwiązania. Spośród ponad 101,2 tys. bonów turystycznych, aktywowali już niemal 18 tys. Najwięcej bonów, bo aż 21,3 proc. aktywowano w woj. śląskim, natomiast najmniej – 13,1 proc. w woj. lubelskim – poinformowała Agata Muchowska z lubuskiego ZUS.

Gdzie możecie płacić bonem?

Bonem można płacić u podmiotów, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Do tej pory zarejestrowanych jest ponad 14,5 tys. firm. Ich listę można sprawdzić na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here