Grożono ekspedientce na os. Pomorskim. Sprawca złapany

0
419
KMP Zielona Góra

W jednym ze sklepików na os. Pomorskim ekspedientce grożono. Sprawa zostało zgłoszona na policję. Dzielnicowy z komisariatu I Policji w Zielonej Górze ustalił tożsamość, a następnie zatrzymał mężczyznę.

       
Ekspedientce grożono w sklepie

– Na początku lutego br., do Komisariatu Policji I w Zielonej Górze zgłosiła się kobieta, ekspedientka jednego ze sklepów na zielonogórskim osiedlu Pomorskim, która złożyła zawiadomienie o kierowaniu w stosunku do niej gróźb karalnych. Z relacji kobiety wynikało, że do sklepu, w którym pracuje, wszedł mężczyzna, który po chwili zaczął jej grozić. Kobieta przestraszyła się, bo mężczyzna był agresywny, znajdował się pod wpływem alkoholu, a także zwracał się do niej po imieniu co dodatkowo ją przestraszyło, ponieważ mężczyzna nie był jej znany – wyjaśniła Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.
Sprawcę udało się ustalić w ciągu kilku. Okazało się, że to 42-letni mieszkaniec tego osiedla. – Mężczyzna jest znany policji i był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa, a także karany za groźby – wyjaśnia Stanisławska.
42-letniego mężczyznę jak i świadek zdarzenia zostali przesłuchani. 42-letni zatrzymany usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności do 2 lat.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here