Ferie koleją? PKP Intercity przygotowało promocje

0
690
fot. ZielonaNews.pl

Już w najbliższy poniedziałek 17 stycznia rozpocznie się pierwsza tura zimowych ferii. Jako pierwsi z dwóch tygodni wolnego czasu skorzystają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Ferie to idealny czas na białe szaleństwo na stokach narciarskich lub odwiedzenie innego miasta.

Multiprzejazdy w środku tygodnia i większe obniżki na bilety promocyjne

Ferie zimowe to dobry czas, aby skorzystać z nowej oferty Multiprzejazd oraz Multiprzejazd Max, która jest dostępna od 13 stycznia br. Będzie ona obowiązywała od północy we wtorek do godz. 15:00 w czwartek i umożliwi dowolną liczbę przejazdów w tym czasie. Wybierając Multiprzejazd będzie można podróżować pociągami kategorii TLK i IC w 2. klasie za 119 zł i w 1. klasie za 159 zł. Natomiast Multiprzejazd Max obejmuje wszystkie pociągi PKP Intercity. Bilet na podróże w 2. klasie kosztuje 239 zł, a w 1. klasie – 396 zł.
Większe obniżki na bilety promocyjne

Również 13 stycznia zaczęły obowiązywać większe obniżki na bilety promocyjne.  Dotychczasowe rabaty 10, 20 i 30% w ofercie „Wcześniej”, obowiązującej w pociągach kategorii IC i TLK, oraz w dostępnej w pociągach EIP i EIC ofercie „Promo”, zwiększają się i będą wynosić teraz 15, 30 i 45%. Należy również pamiętać, że we wszystkich pociągach PKP Intercity osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień, dzięki czemu za bilety zapłacą mniej niż wynosi ich cena bazowa. Na 51% ulgę mogą liczyć studenci do ukończenia 26. roku życia oraz doktoranci do ukończenia 35. roku życia. Natomiast uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych są objęci 37% ulgą na przejazdy pociągami PKP Intercity.

Bezpieczne zimowe podróże
Jak przekonuje PKP Intercity jest przygotowane do zapewnienia sprawnych i bezpiecznych podróży, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Przewoźnik przygotował i rozmieścił na najważniejszych stacjach rezerwowe lokomotywy i wagony. Dodatkowo wszystkie składy, które wyjeżdżają na tory, są po sezonowych przeglądach technicznych. Przygotowane do okresu zimowego są także stacje postojowe i obiekty obsługi technicznej taboru.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here