Cudowna moc minerałów

1
147
https://pixabay.com/pl/photos/ametyst-kryształ-złóg-minerał-1093457/

Używanie minerałów w celu poprawy samopoczucia jest tak stare jak świat. Litoterapia była stosowana od dawna, a wiara w lecznicze działanie kamieni sięga czasów prehistorycznych, kiedy to ludzie wierzyli, że minerały mogą zwiększać ich moc, płodność i zapewnić im ochronę. Już trzy tysiące lat przed naszą erą symbolikę kamieni usystematyzowali Egipcjanie. Na znaczeniu zyskała ich kolorystyka oraz zastosowanie w poszczególnych strefach ciała. W średniowieczu używano ich na co dzień w Chinach, Indiach, ale także we Francji. Dziś litoterapia jest zintegrowana z terapiami energetycznymi. Budzi coraz większe zainteresowanie, ale wiąże się także ze sceptycyzmem i cynizmem.

Jak kamienie mogą wpływać na nasze życie?

Minerały istnieją od początku Wszechświata. Kryształy są jedną z pradawnych materii Ziemi. Nasze ciała noszą w sobie ślady całej historii, w tym historii wszechświata. To wyjaśnia obecność soli mineralnych, a także małych kryształów w jądrze naszych komórek i mózgu. Zewnętrzny kamień może mieć wpływać na pamięć naszych komórek, z którą rezonuje w kojący dla nas sposób. W konsekwencji kontakt z nim ma na nas dobroczynny wpływ. Może być on fizyczny, jak w przypadku kamieni szlachetnych lub minerałów
noszonych w formie biżuterii, trzymanych w kieszeni lub w rękach, ale także psychiczny, ponieważ kamienie mogą być używane jako wsparcie w medytacji ustawione tak, aby utworzyć mandalę.

Czy kamienie mogą uzdrawiać?

Jeśli kamienie znajdują w nas echo, które sprzyja relaksacji, to czy można je uznać za uzdrawiające? Z pewnością wielu ludzi zadaje sobie to pytanie. W trakcie trwania zabiegów litoterapii ciało otrzymuje pewnego rodzaju wibracje. Jest to możliwe dzięki strukturze kamieni i pamięci zawartej w ich atomach. Noszenie kamieni szlachetnych sprawia, że energia ciała wprowadza kamień w pewien stan wspomnianej wibracji. Sam przepływ krwi przenosi cząsteczki wszechświata. Wybór odpowiedniego kamienia zapewnia regenerację poprzez indukcję. Jest to możliwe w wyniku działania pola magnetycznego kamienia znajdującego się w bliskiej odległości.

Wszystkie kamienie szlachetne wibrują z określoną częstotliwością, dlatego każdy z nich może rozwiązać pewien rodzaj blokady. Ponadto klejnoty dostosowują przepływ energii do potrzeb każdego człowieka, mogą także okazać się pomocne w procesie gojenie, ale należy pamiętać o tym, że każdy człowiek może inaczej reagować na dany kamień, dla jednych pewne środki zaradcze będą przydatne, a dla innych zupełnie bezużyteczne. Czasami zdarza się tak, że niektóre z kamieni mogą wykazywać tendencję do zmniejszania energii. Kiedy się tak stanie, trzeba przestać nosić taki klejnot. Dzieje się tak, ponieważ to,
co pasuje do jednego, niekoniecznie będzie pasować do drugiego. Poziom energii można sprawdzić za pomocą wahadła, testując dwa kamienie, z których pierwszy może posiadać większą lub mniejszą moc niż drugi i należy tak postępować w przypadku wszystkich kamieni. Bardzo istotne jest właściwe używanie klejnotów, a wybór nie może być przypadkowy.

 

https://pixabay.com/pl/photos/ametyst-klejnot-purpurowy-3282239/

Ametyst – to najpopularniejszy kryształ na Ziemi. Naturalne ametysty łączą się z czakrami oka i korony, a ich fioletowy kolor symbolizuje spokój, oczyszczenie i uspokajającą energię, która powstrzymuje niepokojące sny. Kamień uspokaja także umysł.

https://pixabay.com/pl/photos/kryształ-kryształowy-kwarc-kwarc-238075/

Kryształ górki – jest to bezbarwny, przezroczysty kwarc, który powszechnie występuje na Ziemi. Ma bardzo silne działania oczyszczające, zarówno ciała, umysłu, jak i pomieszczeń, dlatego kryształ górki można zobaczyć w wielu domach. Kamień posiada właściwości neutralizujące szkodliwe promieniowanie, łagodzi objawy bolesnych miesiączek czy korzystnie wpływa na cerę.

https://pixabay.com/pl/photos/kwarc-różowy-kryształy-klejnot-złóg-4742193/

Kwarc różowy – jest uważany za kamień miłości, a także płodności i seksualności. Noszenie go łagodzi złość, rozładowuje napięcie, rozprasza negatywną energię, a także dodaje pewności siebie. Kwarc różowy jest kamieniem urodzeniowym dla tych, którzy przyszli na świat w styczniu.

https://pixabay.com/pl/photos/czarny-turmalin-próbka-złóg-głaz-1609432/

Turmalin – to piękny i kolorowy, a także najbardziej wszechstronny spośród wszystkim kamieni. Jest to kamień szlachetny miłości i przyjaźni, i mówi się, że sprawia, że relacje noszącej je osoby są mocne i trwałe. Turmalin można znaleźć na całym świecie, ale najwięcej wydobywa się w Brazylii i Afryce. Może być również pozyskiwany w Afganistanie.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here