Co z rekrutacją na studia? Uniwersytet wyjaśnia

0
657

Uniwersytet Zielonogórski zapewnia, że dostosuje się panującej sytuacji w kraju a tegoroczni maturzyści nie będą poszkodowani w rekrutacji na studia.
– W związku z ogłoszoną informacją Ministra Edukacji Narodowej o przesunięciu egzaminów maturalnych informujemy, że harmonogram rekrutacji na studia (pierwszego stopnia i jednolite magisterskie) będzie dostosowany do przesuniętych terminów matur, a Uniwersytet Zielonogórski dołoży wszelkich starań, aby tegoroczni maturzyści nie byli poszkodowani w rekrutacji na studia – informuje Ewa Sapeńko, rzecznik Uniwersytetu Zielonogórskiego. I zapewnia, że UZ będzie na bieżąco informować o wszelkich działaniach dotyczących rekrutacji.

Uniwersytet uruchomi rekrutację na ponad 60 kierunków
Na rok akademicki 2020/2021 Uniwersytet Zielonogórski przygotował ponad 60 kierunków studiów na studiach I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich  w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Oferta wszystkich kierunków studiów jest dostępna na stronie: www.rekrutacja.uz.zgora.pl/kierunki/

Domy studenckie
Uniwersytet Zielonogórski dysponuje 6 domami studenckimi w Zielonej Górze oraz 2 akademikami w Sulechowie. Opłata uzależniona jest od liczby miejsc w pokoju i wynosi od 210 zł w pokoju 3-osobowym do 405 zł w pokoju 1-osobowym + w niektórych dodatkowa oplata za media.

 Pomoc materialna dla studentów:

* stypendium socjalne 780 zł, stypendium socjalne w zwiększonej wysokości 1050 zł;

* stypendium dla osób niepełnosprawnych od 300 do 500 zł;

* zapomogi (jednorazowo od 100 do 1500 zł, maksymalnie dwie w roku akademickim);

* stypendium rektora 780 zł;

Więcej na:  www.dss.uz.zgora.pl

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here