Co robić w sierpniu w woj. lubuskim? Sprawdź, co się będzie działo!

0
1459
fot. ZielonaNews.pl

Podczas wakacji w woj. lubuskim nie będzie można się nudzić, bo na mieszkańców i gości czeka wiele atrakcji. Znajdzie się coś dla wielbicieli muzyki, kina a także aktywnego wypoczynku. Sierpień z pewnością będzie ciekawy.

Przystanek Woodstock

Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Oto co na Was czeka w Lubuskiej Strefie:

Witajcie w Lubuskiej Bajce. Rycerze i damy – zapraszamy!

Lubuskie to 252 pałace i dwory, to mury, co historię zwycięstw i klęsk pamiętają, to także dzielni rycerze oraz piękne waćpanny. Odwiedzając lubuską strefę na Przystanku Woodstock przeniesiecie się w dawne czasy. Pokażemy jak wyglądało średniowieczne rzemiosło i kuglarstwo. Nie zabraknie także prawdziwych rycerskich pojedynków.

Gród Otwartego serca

Niepełnosprawni – inni, nie oznacza gorsi! O tym, z jakimi borykają się przeciwnościami oraz jakie to uczucia mieć pewne ograniczenia będzie mógł się przekonać każdy, kto odwiedzając lubuską strefę zajrzy do Grodu otwartych serc i weźmie udział w grze „Zamiana” i choć na chwile „wejdzie w skórę” osoby niepełnosprawnej. – Ponieważ jesteśmy regionem najbardziej otwartym i tolerancyjnym, szanujemy deklarację równości również w stosunku osób niepełnosprawnych. Dlatego do naszej strefy zaprosiliśmy Joasię Brodzik z jej wolontariuszami i podopiecznymi fundacji Opiekun Serca – wyjaśniła marszałek Elżbieta Anna Polak.

My! Europejczycy

Europa jest bez granic, jest wielką drużyną, wspaniałym partnerstwem narodów. Dzięki środkom z Unii Europejskiej Lubuskie pięknieje i dynamicznie się rozwija! Te 13 lat to nie tylko rewolucja społeczna, ale olbrzymi skok cywilizacyjny. Pokażmy, że Unia Europejska to wspólnota, to nasz wspólny, międzynarodowy DOM! – W naszej strefie stanie specjalny namiot „My, Europejczycy” – strefa wolnego słowa. Zapraszamy do dyskusji, do rozmowy na każdy temat. Tam będzie można powiedzieć wszystko – zapraszała marszałek E. Polak

Kreatywnie i bezpiecznie

Zmywalne tatuaże, stemple z symbolami Lubskiego, breloki, drewniane gadżety to wszystko będziecie mogli zrobić sami odwiedzając lubuską strefę. To także szansa na wysłanie pocztówki do rodziców i przyjaciół z informacją, że w Lubuskiem jest OK!  – U nas będzie się mogli poczuć naprawdę wolni, kreatywni, ale także szaleni i nowocześni, bo takie właśnie jest Lubuskie! – mówił marszałek Polak.

 

Muzyczny raj w Paradyżu

Festiwal Muzyka w Raju jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych marek kulturalnych Ziemi Lubuskiej. W tym roku ta muzyczna uczta odbędzie się od 18 do 26 sierpnia.

„Muzyka w Raju” to międzynarodowy festiwal poświęcony muzyce dawnej, który od 2003 roku odbywa się w pocysterskim klasztorze w Paradyżu-Gościkowie. Dzięki oryginalnej i spójnej koncepcji wydarzenie stało się jednym z najważniejszych w kalendarzu letnich imprez muzycznych w Polsce, a transmisje radiowe oraz internetowe i znakomitym opiniom publiczności przyczyniły się do jego rozpoznawalności w Europie. Podczas festiwalu usłyszeć można nie tylko wykonawców o uznanej renomie, ale również debiutantów. Nie zabraknie też cieszącego się coraz większą popularnością cyklu koncertowego „Przedsionek Raju”, który w ostatnich latach towarzyszył Festiwalowi, a obecnie jest już samodzielnym projektem, popularyzującym muzykę dawną. Szczegółowy program można znaleźć na internetowej stronie muzykawraju.pl .

MUZEUM ETNOGRAFICZNE W ZIELONEJ GÓRZE Z SIEDZIBĄ W OCHLI

20 sierpnia 2017 r. „Lato plonami bogate”

Święto plonów pochodzących z regionu lubuskiego

 

FILHARMONIA ZIELONOGÓRSKA

25 sierpnia 2017 r.  sala MCM  Koncert muzyki operetkowej

bel canto

wyk.: Orkiestra Symfoniczna FZ

Czesław Grabowski – dyrygent

Małgorzata  Trojanowska – sopran

Przemysław  Borys – tenor

Stanisław  Duda – baryton

MUZEUM ZIEMI LUBUSKIEJ W ZIELONEJ GÓRZE

Lipiec – wrzesień 2017 r.  „PRACOWNIA 72” – wystawa prac studentów Pracowni Rysunku i Form Monumentalnych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki

12 lipca – 15 października 2017 r. ”Jacek Frąckiewicz. Malowidła”
1 sierpnia – października 2017 r. „Jan Hus 600 lat później. Wystawa Muzeum Husytów w Taborze”
koniec sierpnia – 30 października 2017 r. – „Imaginarium” – malarstwo iluzjonistyczne Olega Szuplaka

 

 

WOJEWÓDZKA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. C. NORWIDA W ZIELONEJ GÓRZE

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają na cykl trzech spotkań Z książką na leżaku w ramach Lata Muz Wszelakich.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 lipca br. godz. 18.00 do Patio Biblioteki Norwida. Gościem będzie Tomasz Jastrun poeta, prozaik, eseista, felietonista i  krytyk literacki, długoletni współpracownik paryskiej Kultury. Autor zbiorów poetyckich takich jak Promienie błędnego koła (1980), Powitania i pożegnania (2006), Jakby nigdy nic (2010), opowiadań Gorący Lód (2004), Rzeka podziemna (2005), Męskie pół świata (2011), powieści Kolonia karna (sceny z życia małżeńskiego) (2015), Wyszedł z siebie i nie wrócił (2017). Spotkanie poprowadzi Barbara Dominiak.

 

17 sierpnia o godz. 18.00 odbędzie się  spotkanie z Jackiem Fedorowiczem, satyrykiem, aktorem, legendą polskiej telewizji, radia, kinematografii i kabaretu, gościem 3. Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru w Zielonej Górze Kozzi Cybulski Wilhelmi. Autorem zbioru felietonów Święte krowy na kółkach oraz przygodzie z radiem, która trwała ponad pięćdziesiąt lat opisanej w Będąc kolegą kierownikiem,książce, o której porozmawiamy z artystą.

Tegoroczny cykl zakończy 31 sierpnia o godz. 18.00 spotkanie – rozmowa wokół zbioru wyjątkowych rozmów  Aktorki. PortretyŁukasza Maciejewskiego, krytyka filmowego i teatralnego. Przeprowadzi on szczerą rozmowę o kulisach sławy i popularności z Ewą Wiśniewską. W 1963 roku ukończyła warszawską PWST. Rok później zadebiutowała na scenie teatralnej. Aktorka warszawskich teatrów: w latach 1964-1974 Ludowego, następnie Kwadratu, Nowego, Ateneum, Syrena. Na ekranie telewizyjnym zadebiutowała w 1956 roku w filmie Kanał. Występowała w komediach i dramatach, otrzymując w 1987 Złotą Kaczkę – nagrodę tygodnika Film i tytuł Gwiazdy Filmowego Sezonu w Łagowie. Grała również w serialach telewizyjnych, m.in.: Perły i dukaty(1965), Doktor Ewa (1971), Lalka (1977) i z Anną Radwan, aktorką znaną m.in. z ról w filmach Zakochany Anioł (2005), Katyń(2007), Fanatyk (2017), serialach Egzamin z życiaLondyńczycyBez tajemnicPakt, występującą na co dzień na deskach Starego Teatru w Krakowie.

 

Letnia Czytelnia Norwida

http://www.wimbp.zgora.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=9141:letnia-czytelnia-norwida-ruszamy-4-lipca&catid=12:wydarzenia&Itemid=390

Wakacje w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp.

Ważniejsze imprezy w sierpniu 

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie

Ponadto w okresie wakacyjnym serdecznie zapraszamy dorosłych oraz dzieci i młodzież do skorzystania z bogatej oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych realizowanych zarówno na świeżym powietrzu jak i na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

W ofercie Ośrodka można skorzystać z takich usług i obiektów jak:

  • pływalnia rekreacyjna odkryta 25 m z atrakcjami wodnymi zjeżdżalnie, rwąca rzeka, gejzery powietrzne, grzybek wodny itp.,
  • pływalnia olimpijska 50 m – 10 torów,
  • boisko do piłki siatkowej,
  • korty odkryte/kryte na hali tenisowej, nauka tenisa u boku profesjonalnego instruktora,
  • strzelnica – organizowane są turnieje strzeleckie,
  • hala sportowa (tenis stołowy, siatkówka, koszykówka),
  • siłownia, zajęcia fitness dla młodzieży i dorosłych,
  • ognisko z kiełbaskami, plac do piknikowania

oraz szereg usług jeździeckich, m.in.: nauki jazdy z instruktorem, jazdy konne oraz przejażdżki konne na lonży, kucu lub bryczką.

Do dyspozycji dzieci nieodpłatnie jest także plac zabaw „Małgosia”, wyposażony w kolorowe bujaki na sprężynach, karuzelę, huśtawkę, zjeżdżalnię, piaskownicę.

W okresie letnim Ośrodek organizuje również półkolonie sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Wszystkie turnusy będą trwać aż do końca sierpnia. Dzieci podczas turnusu korzystają z atrakcyjnego programu. W ofercie: znajdują się: zajęcia na pływalni rekreacyjnej, ponadto dzieci zdobywają podstawy szermierki, strzelania, tenisa ziemnego oraz jazdy konnej. Uczestniczą w grach i zabawach na sali sportowej i placu zabaw. Integracja dzieci oraz współpraca w grupie podczas gier, zabaw oraz różnych form rekreacji ruchowej to ich główny cel!

Wydarzenia WOSiR: http://drzonkow.pl/PL/kalendarium/0/0/2017/8/0/

Wydarzenia odbywające się pod patronatem honorowym marszałek Elżbiety Anny Polak

Wyprawa po kwiat lotosu – 1 sierpień 2017

XXII Lubuskie Święta Chleba – 19 sierpień 2017

Dzień Drona” I Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w wyścigach dronów – 20 sierpień 2017

 

W sierpniu odbędą się również następujące wydarzenia:

Święto Karpia w Osiecznicy, Święto Ryby w Osiecznicy, Dni Zbąszynka, Festiwal Kultury Łowieckiej w Bytnicy, III Bieg Bobra, Bieg Extreme Team w Szczańcu, Dożynki Gminne w Pierzwinie, Chwalęcicach, Obrze Dolnej, Radomicku, Krośnie Odrz., Łupowie, Świdnicy, Sieniawie Żarskiej,  Lubuskie Miodobranie w Lubiszynie.

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here