Wiemy, kto wybuduje centrum przesiadkowe. Ma być gotowe w 2018 roku!

0
1313
Centrum Przesiadkowe w Zielonej Górze

Centrum przesiadkowe w Zielonej Górze staje się coraz bardziej realne. Wykonawca inwestycji został już wyłoniony. Będzie nim firma Skanska. Ta ogromna inwestycja, o której mówiło się już od dawna, ma być gotowa już w 2018 roku. Jej wartość wyceniono na prawie 20 mln zł.

Udział w przetargu wzięły trzy firmy: Budimex S.A., Skanska S.A, i Excalo Drilling S.A. Najkorzystniejszą ofertę pod względem ceny złożyła wspomniana firma Skanska, która zaproponowała kwotę 19 966 751 zł brutto.

Centrum przesiadkowe w Zielonej Górze. Suchą stopą z autobusu na pociąg

Centrum powstanie nieopodal wiaduktu. Budynki, pętla autobusowa, stacje z ładowaniami autobusów i miejsce, gdzie obsługuje się pasażerów zostaną przesunięte w stronę dworca. A w miejscu pętli autobusowej i punktu sprzedaży bilety mają powstać dwa ronda. Całość będzie zadaszona, dzięki czemu pasażerowie tzw. suchą stopą będą mogli dojść do dworca PKP.

Musical Metro Zielona Góra 2017

Zwycięzca będzie odpowiadał za stworzenie projektu centrum przesiadkowego, a także jego realizację. Inwestycje dofinansuje Unia Europejska. Centrum ma być gotowe w 2018 roku.

Informację o wyborze najkorzystniejszej oferty znajdziecie na stronie MZK TUTAJ.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here