Budżet Obywatelski w Zielonej Górze. RDPP chce usprawnić jego funkcjonowanie

0
76
Budżet Obywatelski w Zielonej Górze się zmieni?

Budżet Obywatelski w Zielonej Górze to często powracający temat. Wciąż nie ma rozwiązania, które zadowoliłoby znaczną część społeczeństwa. Czy RDPP coś na to poradzi?

Budżet Obywatelski w Zielonej Górze może być lepszy?

20 kwietnia miało miejsce spotkanie dotyczące społecznych mechanizmów działania budżetu. Rada Działalności Pożytku Publicznego zachęciła do wspólnej pracy seniorów, osoby niepełnosprawne i młodzież. Jak mówi na antenie Radia Zielona Góra przewodniczący rady Tomasz Lehman, chcą wypracować kompromis w sprawie zasad funkcjonowania budżetu, poddać rozwiązanie głosowaniu i zdecydować, czy warto rekomendować je prezydentowi jako wolę mieszkańców. Rada zaprasza na spotkania nie tylko społeczników, ale także radnych i urzędników.

Na pierwszym spotkaniu można było zapoznać się z ideą budżetu obywatelskiego i tym, jak jest on realizowany w innych miastach w naszym kraju i w innych krajach. O początkach budżetu obywatelskiego opowiadał prezes Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Kolejne spotkania mają już obfitować w wypracowane rozwiązanie, które będzie zawierać uwagi społeczeństwa.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here